Logo
Wydrukuj tę stronę

WOŚP w Kłecku. Mamy rekord!

Wyróżniony WOŚP w Kłecku. Mamy rekord!

Kłecko po raz kolejny przyłączyło się do wspólnego grania w Orkiestrze Jurka Owsiaka. Mieszkańcy miasteczka i okolicznych miejscowości szeroko otworzyli swoje serca. Zebrano rekordową kwotę 12.746,57 zł.


Mimo zimowej aury atmosfera w Kłecku była niezwykle gorąca. Orkiestrowe granie rozpoczęło się już o godz. 12.00. w sali gimnastycznej kłeckiej podstawówki, gdzie naprzeciwko siebie stanęły dwa miejscowe koszykarskie zespoły, Pancerni kontra Niezniszczalni. W tym samym czasie na ulicach miasta kwestowało ponad trzydzieścioro młodych wolontariuszy.

O godz. 16.00 Orkiestra przeniosła się do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury. Królowały tam muzyka i taniec, odbywały się najprzeróżniejsze pokazy, w tym między innymi: samoobrony oraz technik udzielania pierwszej pomocy. W czasie przerw licytowano zgromadzone przez Orkiestrę „fanty”. Najwyższą cenę, tradycyjnie już, uzyskało złote serduszko, za które nabywca zapłacił 600 zł. Warto zauważyć, iż przedmiot ten został zlicytowany przez samego burmistrz gminy Kłecko – Adama Serwatkę. Ponadto zbyto: pochodzącą jeszcze z dożynkowego wystroju Kłecka „słomianą babę” (300 zł), przelot motolotnią (200 zł) oraz mnóstwo innych, niekiedy bardzo wartościowych, artefaktów.

Na głodnych, spragnionych i zmarzniętych czekała pyszna grochówka, chleb ze smalcem i ogórkiem, gorąca kawa i herbata, a także słodkie co nieco. O godz. 20.00, także już tradycyjnie, rozpoczęło się „Światełko do nieba”, które zakończyło całodniowe granie. Warto wspomnieć, że tegoroczny finał okazał się rekordowy pod każdym względem, w tym – co cieszy najbardziej – także finansowym. Po podliczeniu zysków okazało się bowiem, że Kłecko wesprze szlachetne owsiakowe granie kwotą ponad 12 tysięcy złotych.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 11 styczeń 2016 12:50
Informacjelokalne.pl