http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Spotkanie opłatkowe w Biskupicach

Wyróżniony Spotkanie opłatkowe w Biskupicach

Boże Narodzenie to święta radosne, ciepłe, rodzinne... Nie zawsze takie bywają, zwłaszcza gdy jest się seniorem a dzieci zakładając nową rodzinę często opuszczają rodzinny dom. Spotkanie opłatkowe w Biskupicach w gminie Kłecko zostało przygotowane właśnie z myślą o starszych mieszkańcach nie koniecznie samotnych. Aby stworzyć namiastkę Świąt rodzinnych, sołtys Dorota Jósiak wraz z Radą Sołecką zaprosiła także pozostałych mieszkańców wsi.


Miłym akcentem było przybycie na spotkanie Adama Serwatki, burmistrza gminy Kłecko, który jak zawsze powiedział wiele ciepłych słów składając wszystkim życzenia. Zaproszono również Roberta Zgołę, dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kłecku, który nie tylko nam akompaniował ale opowiadał gdzie i kiedy powstawała dana kolęda czy pastorałka.

- Składając sobie życzenia przełamaliśmy się opłatkiem a potem wszyscy zasiedliśmy do wspólnego stołu racząc się ciastem i kawą wszyscy ochoczo śpiewali kolędy. Wspólnie świętując zakończyliśmy „Roczny cykl wspólnych spotkań” o których z miłą chęcią dzieliliśmy z innymi za pośrednictwem redakcji informacji lokalnych za co bardzo dziękujemy – mówi Katarzyna Koronka, członkini Rady Sołeckiej wsi Biskupice.

Dorota Jósiak, sołtys Biskupic i Rada Sołecka składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom które w jakikolwiek sposób pomogły w organizowaniu naszych wszystkich imprez przez cały rok życząc im - i wszystkim mieszkańcom Biskupic – zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 14 grudzień 2015 09:29

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.