http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Tak, pomagam!”

Wyróżniony „Tak, pomagam!”

W drugi weekend grudnia na terenie Archidiecezji Gnieźnieńskiej odbędzie się zbiórka żywności organizowana przez Caritas. Wolontariusze czekać będą na darczyńców w wybranych sklepach. Akcja taka przeprowadzana zostanie już dziewiąty rok z rzędu.


Podczas bożonarodzeniowej zbiórki u wolontariuszy zostawić będzie można produkty z tzw. długim terminem przydatności do spożycia. Zbierane będą: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze, konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości.

11 i 12 grudnia gnieźnieński Caritas włącza się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Tak, pomagam!” - Przez te dwa dni będziemy zbierać żywność w sklepach, w takich sieciach jak: Biedronka, Lewiatan, Polo Market na terenie całej archidiecezji – mówi Paulina Bielińska, koordynatorka zbiórki, która prowadzona będzie w piątek w godz. 12.00 – 20.00 i w sobotę w godz. 10.00 – 20.00 - U nas w Gnieźnie jeszcze dołącza się do tej akcji sieć sklepów Społem, zbiórka odbędzie się tylko w wybranych sklepach, takich jak „Trzynastka” i „Ziemowit” oraz w sklepie przy ul. Poznańskiej – dodaje.

Zebrana żywność zostanie przeznaczona na świąteczne paczki dla ubogich oraz wykorzystana zostanie na wykonanie posiłków świątecznych w dniu 24 grudnia. - Wolontariusze ze szkolnych kół Caritas i indywidualni, tzw. akcyjni będą stali z ulotkami przy koszach, gdzie będziemy zbierać tę żywność – informuje P. Bielińska. To także dzięki tej akcji wszystkie osoby samotne i bezdomne, które chcą spędzić ten wyjątkowy wieczór z innymi ludźmi będą mogły zasiąść do wspólnego stołu z siostrami Zgromadzenia Miłosierdzia przy ul. Lecha, które jak co roku z pomocą Caritas zorganizują wigilijną wieczerzę.

Odnalezienie jednego z punktów, w którym akcja będzie przeprowadzana nikomu nie powinno sprawić kłopotu. - Naszych wolontariuszy łatwo będzie rozpoznać, ubrani będą w charakterystyczne koszulki z naszym logo i będą także mieli identyfikatory – zapowiada Lucyna Muniak z Caritas, która podaje w uzupełnieniu, że podczas ubiegłorocznej zbiórki w całej diecezji udało się zgromadzić aż siedem ton żywności, która trafiła do potrzebujących.

Wiadomo już także, że przed kolejnymi świętami akcja ta nabierze trochę innego wymiaru. Rozpocznie się już w lutym i trwać będzie przez cały Wielki Post. - W każdej parafii przygotowane zostaną specjalne torby papierowe, które każdy będzie mógł ze sobą zabrać, a potem indywidualnie je wypełnić różnymi produktami. Pomoc ta skierowana zostanie do najbardziej potrzebujących w parafiach i w wymiarze diecezjalnym. Później taką „Wielkopolską Tytkę Miłosierdzia” trzeba będzie zwrócić do parafii lub Caritas – podkreśla ks. Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.