Logo
Wydrukuj tę stronę

Żłobek Gminny w Kłecku już otwarty

Wyróżniony Żłobek Gminny w Kłecku już otwarty

Kłecko świętuje 760. rocznicę lokacji. Z tej okazji w mieście oraz w wielu innych miejscowościach gminy odbywa się mnóstwo działań, uroczystości i najróżniejszych przedsięwzięć. Jednym z nich było uroczyste otwarcie Żłobka Gminnego.


Kłecki żłobek funkcjonuje już od kilku tygodni, jednak jego oficjalna inauguracja miała miejsce dopiero teraz. Poza władzami gminy Kłecko uczestniczyło w niej wielu zacnych gości, w tym między innymi: poseł Zbigniew Dolata, asystentka posła Pawła Arndta, miejscowi radni, sołtysi, pracownicy Urzędu Miejskiego Gminy Kłecko, kierownicy jednostek samorządowych, przedstawiciele sąsiednich gmin, rodzice dzieci.
    
Nie obyło się oczywiście bez przemówień, gratulacji, życzeń i prezentów. Poświęcenia nowo otwartej placówki dokonał ks. proboszcz Mirosław Kędzierski. Zwiedzający byli pełni – jak najbardziej uzasadnionego – podziwu, a zachwytom nad żłobkiem nie było końca. Kłecka placówka jest bowiem arcynowoczesna i została wyposażona na miarę XXI wieku.     

O tym, że Gminny Żłobek jest oczkiem w głowie władz gminy świadczą chociażby słowa burmistrza Adama Serwatki: - W rozwoju gminy Kłecko niezwykle ważne jest, aby oświata i usługi opiekuńcze – w stosunku do najmłodszych mieszkańców, były na najwyższym poziomie. Zależy mi na jak najlepszych szkołach i przedszkolach, a teraz chcę przedstawić ofertę dla tych rodziców, którzy chcą pracować, a swoje maluchy pozostawić w dobrych rękach, gdzie będą kochane i bezpieczne. W Żłobku Gminnym swoje miejsce i doskonałą opiekę znajdzie 14 dzieci, w pierwszej kolejności z naszej gminy, a ich rodzice mogą w tym czasie pracować i uczestniczyć w życiu społecznym.

Łączny koszt przedsięwzięcia wyniósł 758.000 zł, w tym w ramach Programu MALUCH 2016 na utworzenie i bieżące funkcjonowanie żłobka pozyskano z dotacji 582.400,00 zł, natomiast ze środków własnych zainwestowano 175.600,00 zł. Prace budowlane trwały od połowy sierpnia do końca września, natomiast procedury administracyjne i kwestie związane z dotacją zaczęły się już w marcu br. Żłobek w Kłecku był bardzo potrzebny o czym świadczy fakt, że wszystkie miejsca (14) w placówce są zajęte. Istnieją też plany rozwojowe, polegające na adaptacji 2. piętra.


Fot. J. Molenda

Ostatnio zmienianypiątek, 30 październik 2015 21:51
Informacjelokalne.pl