http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wielki finał projektu „Sołectwa szachują”. Radny Stosio zaszachował burmistrza Serwatkę!

Wyróżniony Wielki finał projektu „Sołectwa szachują”. Radny Stosio zaszachował burmistrza Serwatkę!

Dzisiaj w Parku Miejskim w Kłecku odbył się finał turnieju szachowego „Sołectwa szachują”, realizowanego w ramach grantu „Aktywne sołectwa” Lokalnej Grupy Działania „Trakt Piastów”. Zmaganiom na szachownicy towarzyszyły „żywe szachy”, w których w role figur wcielili się między innymi Adam Serwatka, burmistrz gminy Kłecko oraz Jan Borkowicz,  przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kłecko. Triumfował radny Michał Stosio, który w finale pokonał Adama Snuszkę – sołtysa wsi Kamieniec.


Kłeckie sołectwa „szachują” już od kilku tygodni. Najpierw odbyła się nauka podstaw gry w szachy, a następnie przystąpiono do eliminacji. Turnieje eliminacyjne wyłoniły następujących półfinalistów: Adam Snuszka – Kamieniec, Piotr Szyszko i Jakub Szyszko – Wilkowyja, Michał Stosio – Kłecko/Czechy.
    
Sobotnie popołudnie zgromadziło w kłeckim Parku Miejskim całkiem sporą – jak na tę dyscyplinę sportu – publiczność. W półfinałach zmierzyli się Michał Stosio z Jakubem Szyszką oraz Adam Snuszka z Piotrem Szyszką. Pierwszy pojedynek zakończył się zwycięstwem Michała Stosia, w drugim zwyciężył natomiast Adam Snuszka. Obaj panowie spotkali się więc w wielkim finale. Smaczku rozgrywce dodawał fakt, że grze na planszy towarzyszyły „żywe szachy”. W  role  figur szachowych wcielili się między innymi wspomniani już Adam Serwatka, burmistrz gminy Kłecko (biały król), Jan Borkowicz, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kłecko (czarny król), Joanna Cieślińska, zastępca burmistzra Gminy Kłecko, radni, księża, dyrektorzy szkół, kierownicy jednostek samorządowych, pracownicy Urzędu Miejskiego, sołtysi.
    
Finałowa rozgrywka nie trwała zbyt długo, po wyrównanym początku Michał Stosio (czarne) bardzo szybko uzyskał przewagę i zaczął szachować białego króla, w którego na „żywej planszy” wcielił się burmistrz Adam Serwatka. Po serii „szachów” przyszła pora na „mat”. Michał Stosio okazał się zwycięzcą turnieju.
    
Zarówno finaliści jak i półfinaliści odebrali piękne puchary z rąk Burmistrza A. Serwatki oraz Przewodniczącego J. Borkowicza. Gmina Kłecko wzbogaciła się o 20 kompletów zestawów szachowych. Po pamiątkowym wspólnym zdjęciu uczestnicy oraz kibice spotkali się przy kawie i ciastku.

Ostatnio zmienianysobota, 03 październik 2015 23:00

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.