http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Łubowo: dystrybucja maseczek dla seniorów

Wyróżniony Łubowo: dystrybucja maseczek dla seniorów

- W związku z przeprowadzonym rozeznaniem dotyczącym zapotrzebowania na maseczki ochronne informuję, że z początkiem przyszłego tygodnia rozpocznie się dystrybucja maseczek dla mieszkańców naszej Gminy, którzy ukończyli 65 rok życia oraz do podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - mówi Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo.


Jak podkreśla gospodarz gminy, dystrybucji podlegać będą maseczki wielokrotnego użycia, wykonane z materiałów, które można prać i prasować. Maseczki wyprodukowała firma, która zajmuje się ich wytwarzaniem na potrzeby rynku medycznego. - Oczekujemy na ich dostawę. O sposobie dystrybucji poinformuję wkrótce - dodaje.

- Pragnę również poinformować, że wraz z Gminą Kiszkowo podjęliśmy decyzję o współfinansowaniu części kosztów, związanych z uruchomieniem stacji testów diagnostycznych dot. zakażeń koronawirusem, która będzie niebawem uruchomiona w Szpitalu Powiatowym w Gnieźnie. Na ten cel przeznaczyliśmy 20 tys. złotych - zaznacza A. Łozowski i dodaje, że takie zaangażowanie środków jest najbardziej oczekiwaną przez naszą społeczność formą wsparcia w walce z COVID-19.
Ostatnio zmienianypiątek, 17 kwiecień 2020 10:04

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.