http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rozpoznajesz osoby ze zdjęcia? Skontaktuj się z gnieźnieńskim Oddziałem Archiwum Państwowego

Wyróżniony Rozpoznajesz osoby ze zdjęcia? Skontaktuj się z gnieźnieńskim Oddziałem Archiwum Państwowego

Od dłuższego już czasu, przy współpracy Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości oraz tutejszego Oddziału Archiwum Państwowego w Poznaniu, przygotowywana jest monografia na temat dziejów gnieźnieńskiego rzemiosła cechowego. Jej treść wzbogacać mają fotografie umieszczone w mającej się ukazać książce. Część z nich jest niestety anonimowa.


Przedstawione zdjęcie wykonane zostało w 1946 r. i przedstawia rzemieślników, którzy aktywnie działali podczas reaktywowania gnieźnieńskich cechów po zakończeniu II wojny światowej. Być może, ktoś z czytelników potrafi rozpoznać przedstawione osoby oraz wskazać do jakich cechów one należały.

Wszelkie informacje prosimy kierować na adres gnieźnieńskiego Oddziału Archiwum Państwowego w Poznaniu, ul. Sobieskiego 20, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 61 426-18-17.

Za wszelkie informacje z góry gorąco dziękujemy.

Poniżej to samo zdjęcie w większej rozdzielczości – po kliknięciu

1 komentarz

  • Maria Sobańska
    Maria Sobańska piątek, 03, kwiecień 2020 20:12 Link do komentarza Raportuj

    Mój Tato - Franciszek Sobański mistrz dekarski- specjalność dekarstwo wieżowe - pierwszy rząd -siedzący czwarty od prawej strony :)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.