http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Święto Mikołaja Kopernika w Rogowie

Wyróżniony Święto Mikołaja Kopernika w Rogowie

W przeddzień urodzin Mikołaja Kopernika, Szkoła Podstawowa w Rogowie obchodziła wczoraj Święto Patrona.


W uroczystym apelu wraz ze społecznością szkolną, rodzicami, udział wzięli m.in. Tomasz Michalczak, wójt gminy Rogowo, przewodniczącej Rady Rodziców – Kamila Nowak-Gzubickaj oraz prezesa LKS Rogowo – Jerzy Jóskowiak.

Święto Patrona, jak każdego roku, stało się okazją do podsumowania I semestru, czego dokonał dyrektor szkoły Krzysztof Kuś. W swym wystąpieniu pogratulował tym, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, a jednocześnie zwrócił uwagę na to, że szkoła to nie tylko nauka. To również liczne wydarzenia, imprezy, wyjazdy, i inne dziedziny, np. sport, w których dzieci i młodzież również uczestniczą i odnoszą liczne sukcesy. Na koniec dyrektor zaapelował do wszystkich uczniów o to, by starali się wykorzystywać własny potencjał oraz możliwości, jakie daje szkoła dla twórczego rozwoju i zdobywania wiedzy, po czym wraz z panem wójtem uhonorował stypendiami naukowymi najlepszych spośród nich, tj.: Julię Zubowicz, Milenę Świszcz z kl. IVa, Justynę Kowalską z kl. Va, Szymona Glapę, Vanessę Kałasz, Vanessę Sikorską z kl. Vb, Hannę Nowak, Kalinę Simińską z kl. Vc, Oktawię Brodecką z kl. VIa, Andrzeja Kupsika z kl.VIb, Marię Górkę, Antoninę Pańczak, Zofię Tyzler, Oliwię Wrzesińską z kl. VId, Julię Piekarską, Zofię Pochylską z kl. VIc , Agatę Nadolną, Justynę Ratajczak z kl. VIIa oraz Igę Stanisławską z kl. VIIIa.

Pierwsze gratulacje dla wyróżnionych padły z ust fundatora stypendiów wójta gminy Rogowo Tomasza Michalczaka wspominającego niezwykłą atmosferę i podniosłość szkolnego święta z czasów, gdy sam był uczniem naszej szkoły. Włodarz wyraził też uznanie dla stypendystów, którzy swój sukces okupili ciężką pracą. Cytując słowa Mikołaja Kopernika: „A w środku wszystkich ma swą siedzibę Słońce. Czyż bowiem w tej najpiękniejszej świątyni moglibyśmy umieścić ten znicz w innym albo lepszym miejscu niż w tym, z którego on może wszystko równocześnie oświetlać?”, wskazał uczniom szkołę jako miejsce, gdzie nabywają wiedzę „oświetlaną” przez nauczycieli. Na tym zakończyła się pierwsza część akademii.

Po części oficjalnej nastąpiła przerwa, podczas której odbywały się związane z patronem zajęcia i konkursy w poszczególnych grupach wiekowych z przerwą na posiłek.

Ostatnim punktem programu dzisiejszych uroczystości była druga część apelu. Ta nieoficjalna odsłona Dnia Patrona utrzymana była w żartobliwym nastroju i kosmicznym klimacie za sprawą muzyki filmowej oraz konferansjerów, którzy wcielili się w postacie z „Gwiezdnych wojen”:  Kacper Biniek – Lord Vader, Klaudia Kawka – Imperator, Karolina Sikorska Kylo Ren, Agata Cholewińska – Szturmowiec, Vanessa Sikorska – księżniczka Leya, Martyna Wódczak – Rey, Szymon Glapa – Luke, Oliwia Roszkowiak – C3PO, Zofia Kuczkowska – Oda.

Bohaterowie gwiezdnej sagi przypomnieli członkom społeczności szkolnej sylwetkę patrona Mikołaja Kopernika, historię szkoły oraz hymnu szkolnego, do którego w 1973 r. słowa napisała pani Benigna Konowalska , a muzykę skomponowali państwo Genowefa i Bronisław Jackowiakowie - ówcześni nauczyciele naszej szkoły.

W dalszej części apelu ogłoszono wyniki wszystkich przeprowadzonych dzisiejszego dnia konkursów, a ich zwycięzcom wręczono pamiątkowe dyplomy.
Laureaci konkursów z okazji Dnia Patrona:
- klasy I-II - „Kopernik plastycznie”: I miejsce Maria Kubiak, Oliwia Pracowiak, Karolina Rosińska z kl. Ia; II miejsce Weronika Piekarska, Julia Gzubicka, Tomasz Bosacki, Filip Kaszak z kl. Iia; III miejsce Martyna stanisławska, Martyna Glapa z kl. Ib
- klasy III-IV - „Życie na innej planecie”: I miejsce Amelia Smoter z kl III a; II miejsce Weronika Brauza z kl. III a; III miejsce Julia Zubowicz kl. IV a
- klasy V - Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku: I miejsce kl. Vb; II miejsce kl. Va; III miejsce kl. Vc
- klasy VI - Kosmiczny pokaz mody: I miejsce Michał Substyk kl. Vic; II miejsce Zofia tyzler kl. VI d; III miejsce Antonina Pańczak kl. VI d
- klasy VII – mecz międzyplanetarny: I miejsce kl. VII b; II miejsce VII a
- klasy VIII – plakat promujący szkołę: I miejsce Julia Słowińska kl. VIII b; II miejsce Iga Stanisławska kl. VIII b; III miejsce Angdżelika Werkowska kl. VIII b.

Na zakończenie uczennice klas VII i V zaprezentowały pokaz akrobacji gimnastycznych z akcentem kosmicznym - wszystkimi planetami Układu Słonecznego - do utworu Vangelis „Conquest of paradise”.

Ostatnio zmienianywtorek, 18 luty 2020 22:14

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.