http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Milion złotych dla Gminy Gniezno z programu „Maluch +”

Wyróżniony Milion złotych dla Gminy Gniezno z programu „Maluch +”

Gmina Gniezno otrzymała dofinansowanie w ramach programu Maluch +. Kwota 990 000,00 złotych przeznaczona zostanie na przebudowę i adaptację pomieszczeń żłobka w Zdziechowie. Całkowita wartość projektu wynosi 1 237 500 zł.


Za pozyskane pieniądze zostaną wykonane wszelkie prace budowlane konieczne do zaadaptowania pomieszczeń na żłobek jak również wykonany zostanie na zewnątrz budynku plac zabaw wraz z zagospodarowaniem terenu wokół. 3 stycznia 2020 roku zastępca wójta Gminy Gniezno Maciej Mądry, podczas zorganizowanej w Urzędzie Wojewódzkim regionalnej konferencji podsumowującej rządowe programy społeczne, odebrał z rąk  minister rodziny pracy i polityki społecznej Marleny Maląg promesę dofinansowania w ramach tegorocznej edycji programu „MALUCH+”.

Funkcjonowanie żłobka zapewni dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego, z którego Gmina Gniezno uzyskała już wcześniej dofinansowanie wysokości 1 624 539,88 złotych. Oznacza to, że rodzice dzieci uczęszczających do żłobka nie będą przez okres dwóch lat ponosić kosztów pobytu swoich pociech w tej nowotworzonej gminnej placówce.

Reasumując całkowita kwota dofinansowania do pierwszego żłobka w Gminie Gniezno wynosi ogółem: 2 614 539,80 złotych

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.