Logo
Wydrukuj tę stronę

„Książki nie gryzą, a połykają w całości”

Wyróżniony „Książki nie gryzą, a połykają w całości”

W środowe popołudnie Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprosiła dzieci wraz z rodzicami na warsztaty w ramach Klubu Książki dla Dzieci i Rodziców „Bajkopomagajki”. To już trzecie takie spotkanie, a pierwsze w nowym roku.


O tym, że czytanie ma ogromny wpływ na rozwój dziecięcych umysłów, przypomniała dzieciom i ich rodzicom, Ewa Jaworska koordynator kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom w Gnieźnie. Pojawiły się propozycje książek tych wartościowych, pobudzających do refleksji i rozwijających wyobraźnię. Rodzicom wręczono Złotą Listę Książek polecanych przez Fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom, a najmłodszym podarowano zakładki.

E. Jaworska przekonywała, że „książki nie gryzą, a połykają w całości”. Zaprezentowano wersje dźwiękowe, dotykowe i inne oddziałujące polisensorycznie na czytelnika. Były m.in. te zwykłe, niepozorne książki oraz takie w formie planszówek polecane na długie zimowe wieczory, jak i te bez obrazków.

Biblioteka zafundowała klubowiczom mnóstwo zabawy, pozytywnych emocji, przyjazną przestrzeń, sporą dawkę humoru i kreatywnie spędzony czas. Zaproponowano teatrzyk, a także harce z chustą.  Było też zadanie - wypożyczenie książki na wieczór.

Spotkania popołudniowe w ramach Klubu Książki dla Dzieci i Rodziców odbywają się na os. Orła Białego, gdzie swoją siedzibę ma Filia nr 9. Na kolejne spotkanie w klimacie włoskim zapraszamy 12 lutego.

Partnerem Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna w realizacji tej inicjatywy jest Centrum Edukacji Kreatywnej BAZA.

Informacjelokalne.pl