http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wieczór kolęd i pastorałek w Sławnie

Wyróżniony Wieczór kolęd i pastorałek w Sławnie

- Jest w ciągu roku taki czas, na który czekamy z niecierpliwością. Czas pełen spokoju, ciepła i radości kiedy gasną wszystkie spory, zapominane są wszystkie urazy. To również czas przemyśleń, wspomnień oraz spotkań z bliskimi i z rodziną. Tak właśnie określa się czas Bożego Narodzenia. Przychodzimy do świątyni by powitać nowo narodzonego Syna Bożego. A czymże byłyby te święta bez wspólnej Wigilii, Pasterki, opłatka oraz bez naszych najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Po wieczerzy wigilijnej w polskich domach zaczynało się wspólne śpiewnie kolęd? – tymi słowami powitała gości na sobotnim koncercie w Sławnie pani Renata Grzeszczyk.


W świątecznym koncercie kolęd w Sławnie wystąpili: Schola Millenium przy parafii św. Mikołaja w Sławnie wraz z Dyrygentem Patrykiem Gadzińskim, Chór Parafialny „Sursum Corda” z Wilczyna z Dyrygentem Kamilem Trzebińskim, Zespół wokalny z Kłecka, Chór Parafialny „Millenium” ze Sławna. Organizatorami spotkania byli Parafia św. Mikołaja w Sławnie oraz Towarzystwo Śpiewaczo – Muzyczne „Millenium”. Na skrzypcach gościnnie przygrywała Yuno Kikuchi z Japonii.

Podczas koncertu można było wysłuchać starych polskich kolęd i pastorałek oraz nowych aranżacji: Zaśnij Dziecino, Oj Maluśki Maluśki, Jakże licha stajenka ta, Święta Panienka, A wczoraj z wieczora, Do szopy hej pasterze i wiele wiele innych. Każda pieśń poprzedzona była wstępem. Pan Patryk Gadziński starał się przybliżyć, kiedy kolęda powstała i kto jest autorem tekstu.

Warto także dodać, że Chór Millenium powstał trzy lata temu. W między czasie wygrał konkurs piosenki religijnej, brał udział w międzynarodowym konkursie kolęd. Obecnie grupa liczy około 40 osób. Wszyscy, którzy nie mieli okazji do wzięcia udziału w koncercie lub chcieliby go zobaczyć jeszcze raz, będą mieć taką okazję 6 stycznia w Kiszkowie, około godz. 17.40 (po mszy wieczornej).

Fot. A. Frąckowiak

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 30 grudzień 2019 16:14

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.