http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Magiczny wieczór wigilijny w Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej w Leśniewie

Wyróżniony Magiczny wieczór wigilijny w Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej w Leśniewie

Ten wieczór na długo zapadnie w pamięć jego uczestników. Było to, co powinno być na wieczerzy wigilijnej: świąteczne potrawy, biały opłatek, kolędy i moc życzeń. A wszystko działo się w świetlicy wiejskiej Leśniewie w gminie Łubowo, gdzie dzisiaj odbyło się spotkanie wigilijne Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej. Na spotkaniu zjawiło się blisko 60 osób wśród których byli podopieczni Centrum i ich rodziny, wolontariusze oraz zaproszeni goście.


W Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej w Leśniewie czuć już klimat Świąt Bożego Narodzenia. Wszystko za sprawą spotkania wigilijnego, które dzisiaj zostało zorganizowano. Wchodząc do świetlicy wiejskiej w Leśniewie od progu wyczuwało się, że odbędzie się tutaj niezwykłe spotkanie… Spotkanie Przyjaciół…

Wszystkich powitała Anna Najkowska, szefowa Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej, która zebranym złożyła życzenia świąteczne i w kilku słowach przypomniała, jaki był ten rok w działalności Centrum.

Później została odśpiewana kolęda, a wszyscy zgromadzeni w świetlicy przełamali się opłatkiem, życząc sobie przede wszystkim zdrowia i życzliwych ludzi na swojej drodze. Następnie przyszedł czas na spożycie wieczerzy wigilijnej. A na stole było to, co zawsze goście na polskiej wigilii. Był więc m.in. karp, kapusta z grzybami, pierogi z kapustą i grzybami, ryba po grecku, barszcz z uszkami, sernik i makowiec.

Po wieczerzy w sali… zgasło światło! W drzwiach zaś pojawił się św. Mikołaj, który tak mocno dzwonił dzwonkiem, że… urwał serce dzwonka! Następnie rozsiadł się wygodnie i rozdzielił między wszystkie dzieci świąteczne paczki. Kilka przypadło też dorosłym zaangażowanym w działalność Centrum Hipoterapii.

Po wręczeniu wszystkich paczek, obecny na spotkaniu Karol Soberski, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, podziękował Anne Najkowskiej za pierwszy rok współpracy Fundacji z Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej.

Potem przyszedł czas na długie rozmowy, zarówno o planach Centrum, jak i o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia i Nowym Roku.

Gdy opuszczaliśmy świetlicę w Leśniewie, na zewnątrz pojawiła się piękna mgła, która była jakby dopełnieniem tego magicznego wieczoru...

Fot. A. Ziebarth, K. Soberski

Ostatnio zmienianysobota, 21 grudzień 2019 21:13

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.