Logo
Wydrukuj tę stronę

Tanecznym krokiem dla Niepodległej

Wyróżniony Tanecznym krokiem dla Niepodległej

W sali wiejskiej w Łopiennie, odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, na którą przybyli zaproszeni goście i mieszkańcy Łopienna. Ciekawy spektakl pt. „Tanecznym krokiem dla  Niepodległej” zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Łopiennie, pod kierunkiem Aleksandry Waseli.


Występ rozpoczął się od  uroczystego  poloneza  wykonanego do muzyki filmowej „Czas honoru”. Po tańcu została wyświetlona prezentacja, która  przybliżyła widzom czasy świetności Polski od zarania dziejów do Konstytucji 3 Maja. Następnie, poprzez ruch sceniczny i taniec, ubrani w czarne stroje uczniowie, przedstawili  rozbiory Polski oraz   powstania  narodowe.

Skoczny mazur przeniósł zgromadzonych do czasów  walki Polaków o niepodległość  w okresie rozbiorów.  Piosenki  wykonane przez dzieci  i  rodziców przybliżyły lata I wojny światowej. W wyjątkowy sposób – taniec  aniołów,  zostało zaprezentowane odzyskanie przez Polskę niepodległości.  Rozwój wolnej Rzeczypospolitej widzowie mogli śledzić na slajdach prezentacji. Radosny czas tamtych lat został  wyrażony poprzez urokliwego charlestona.

W następnej części akademii, uczniowie z klas młodszych recytowali wiersze o Ojczyźnie, powiązane z tańcem,  ruchem scenicznym i gimnastyką artystyczną. Uwieńczeniem występów była  prezentacja dotycząca naszej małej Ojczyzny - Łopienna.  

Brawa i owacja na stojąco świadczy o tym, że godnie uczczono 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ostatnio zmienianypiątek, 15 listopad 2019 19:23
Informacjelokalne.pl