http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Niezwykły spektakl historyczny w Kiszkowie

Wyróżniony Niezwykły spektakl historyczny w Kiszkowie

Pozostając w duchu patriotycznym związanym z obchodami 101 rocznicy odzyskania niepodległości, w czwartkowy wieczór byliśmy świadkami ciekawego wydarzenia w Kiszkowie. Do hali widowiskowo-sportowej przybyli bowiem uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie aby zaprezentować efektowny spektakl zatytułowany: „Kto Ty jesteś?”.


Widzowie podróżowali w czasie, prowadzeni przez Marię Skłodowską–Curie i Alberta Einsteina, będąc świadkami ważnych wydarzeń w historii Polski.

Młodzi artyści zaprezentowali m.in.: rozbiory Polski, konflikt wieszczów narodowych, polskie tradycje zawarte z „Panu Tadeuszu”, strajk dzieci wrzesińskich czy przybycie Józefa Piłsudskiego do Warszawy. Przywołali okrutne czasy drugiej wojny światowej, przypominając bohaterskie postawy Janusza Korczaka i Ireny Sendlerowej. Nawiązali również do znaczących wydarzeń z historii najnowszej, to jest działania Radia Wolna Europa, wyboru Karola Wojtyły na papieża czy strajków w Stoczni Gdańskiej i postaci Lecha Wałęsy.

Poszczególne sceny przeplatane były zabawnymi dysputami z życia akademickiego, a tłem wydarzeń historycznych była muzyka, która stanowiła znakomite uzupełnienie obrazu. Nie obyło się także bez tradycyjnego poloneza, do którego uczniowie porwali również część widowni.

Przedstawienie zrobiło ogromne wrażenie na widzach, stąd wyrazy uznania należą się oprócz młodych aktorów, także nauczycielom ekonomika.

Współorganizatorem wydarzenia była Gmina Kiszkowo i Starosta Gnieźnieński.

Ostatnio zmienianypiątek, 15 listopad 2019 12:10

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.