http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kiszkowo: umowa na nową drogę Sławno – Głębokie podpisana

Wyróżniony Kiszkowo: umowa na nową drogę Sławno – Głębokie podpisana

Dzisiaj w Urzędzie Gminy w Kiszkowie została podpisana umowa na dofinansowanie zadania: „Przebudowa drogi gminnej nr 284018P Sławno – Głębokie gmina Kiszkowo pow. Gniezno”. Pomoc przyznano ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wysokość przyznanej pomocy: 951.919 zł. Celem operacji jest skrócenie czasu dojazdu do Oczyszczalni Ścieków w Sławnie oraz usprawnienie komunikacji pomiędzy miejscowościami Głębokie i Sławno poprzez zmianę nawierzchni i przebudowę drogi.


Umowę podpisali Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego i Tadeusz Bąkowski, wójt gminy Kiszkowo.

Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego stwierdził: - Podpisaliśmy umowę na kwotę dofinansowania na prawie 952 tys. zł w ramach PROW na lata 2014-2020. Drugie rozdanie, ale też ostatnie jeśli chodzi o budowę dróg lokalnych. Gmina Kiszkowo znalazła się wśród beneficjentów. W puli mieliśmy ponad 20 mln zł na całe województwo wielkopolskie. Niedużo, więc tym bardziej trzeba podkreślić fakt, ze gmina Kiszkowo jest wśród tych beneficjentów. Panie Wójcie bardzo serdecznie gratuluję. Gratuluję Wójtowi ale tez i pracownikom, którzy przygotowywali projekt, bo jest to bardzo dużo pracy.

Dalej K. Grabowski podkreśla, że trzeba się wczytać w kryteria, przygotować, dokumenty, aby później świętować taki sukces. - Całe zadanie to jest blisko 1,5 mln zł na drogę gminną o dł. 1,5 km Sławno-Głębokie.  Pieniądze są niezwykle ważne, aby rozwijać gminę, dlatego bardzo się cieszę, ze możemy tą umowę podpisać – zaznacza.

Z kolei Tadeusz Bąkowski, wójt gminy Kiszkowo zaznacza: - Panie Marszałku bardzo się cieszę i dziękuję za kolejną umowę, która będzie służyła budowie drogi i poprawie tego, na co czekają mieszkańcy. Będzie to wykonana z tego rozdania trzecia droga. Do tej pory z dofinansowanie,  wybudowaliśmy dwie drogi, o łącznej długości prawie 7km. Teraz kolejne 1,5 km. Możemy więc powiedzieć, że łącznie w tej perspektywie gmina Kiszkowo osiągnęła duży sukces. Powstało 8,5km nowych dróg. Tu rzeczywiście duża zasługa pracowników. Mam świetny zespół, który potrafi przygotować dobry projekt, a dodatkowo jeszcze mieścimy się w tych kryteriach, które są warunkiem uzyskania dofinansowania. Dziękuję Panie Marszałku jeszcze raz.

Ostatnio zmienianywtorek, 08 październik 2019 15:48

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.