http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Studenci Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku nie starzeją się, bo nie mają na to czasu...

Wyróżniony Studenci Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku nie starzeją się, bo nie mają na to czasu...

Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczyna czternasty rok działalności związanej z nauką, kulturą, ochroną zdrowia, zabawą, sportem, turystyką i rekreacją.


W minionym roku akademickim wysłuchaliśmy wielu ciekawych wykładów z różnych dziedzin np. : psychologii, historii, komunikacji międzypokoleniowej, teologii, ochrony zdrowia, współczesnego systemu wartości i ich konotacji semantycznych, ornitologii, teologii, ochrony środowiska. Ponieważ edukacja to  najważniejszy  cel,  współpracujemy z naukowcami i wykładowcami  czterech gnieźnieńskich uczelni wyższych.

Z wielkim zapałem przyswajamy tajniki języka angielskiego i niemieckiego. Uczestniczymy też w sekcjach zainteresowań takich jak  Klub Podróżnika, Salon Polityczny, Teatr Ponad Czasem, Zespół Muzyczny, Taniec Towarzyski, Klub Strzelecki, Klub Rowerowy czy Bowling. Dbamy o formę fizyczną uczestnicząc w zajęciach terapii ruchem, terapii tańcem, nordic walking i gimnastyce w basenie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.. Podróżujemy po Polsce np. wycieczka w nieznane.. i poza granicami kraju – w minionym  roku Tyrol i Bawaria.

Spotykamy się bardzo chętnie na integracyjnych wieczorkach tanecznych, Andrzejkach, bawiliśmy się na  Wieczorku Seniorek, Majówce, Biesiadzie  Turystycznej  ale i na  koncertach, wystawach prac artystycznych członków stowarzyszenia. Współpracujemy też z UTW w kraju i poza granicami Polski wymieniając doświadczenia i podejmując wspólne przedsięwzięcia. Nie obce są nam osiągnięcia kulturalne i działania gnieźnieńskich instytucji kultury.

Zapraszamy do naszej studenckiej gromady osoby, które ukończyły 50 rok życia - właśnie rusza nowy rok akademicki 2019/2020. Znajdziecie nas na naszej stronie internetowej https://gutw.edupage.org, Facebooku  i w Instytucie Kultury Europejskiej. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.