http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rynek wypełniony folklorem

Wyróżniony Rynek wypełniony folklorem

Dzisiaj na gnieźnieńskim Rynku odbyły się coroczne Międzynarodowe Spotkania z Folklorem, które już od kilku lat wpisują się w program gnieźnieńskiego Królewskiego Festiwalu Artystycznego. Tym razem jednak jest to początek weekendu wypełnionego warsztatacmi i pokazami różnych odmian tańca.


Tegoroczny Weekend Tańca i Folkloru, bo pod takim hasłem organizowane jest to wydarzenie, rozpoczął dzisiejszym Międzynarodowym Spotkaniem z Folklorem. W paradzie i występach na Rynku wzięły udział grupy folklorystyczne z Polski, Węgier, Słowacji, Rumunii, Bośni i Hercegowiny, Holandii i Serbii, a także z odległej Kolumbii.

Na sobotę i niedzielę Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie oraz partnerzy wydarzenia przygotowali z kolei warsztaty i prezentacje przeróżnych gatunków tanecznych: od maratonu zumby, przez warsztaty salsy, street jazzu czy bellydance, aż po kulinarno-taneczne warsztaty pod hasłem „Smaki  i rytmy Armenii”. Weekend zakończy potańcówka „Zatańcz ze mną”, do której przygrywać będzie Manufaktura Dixie Band.

Co jeszcze czeka nas w programie Weekendu Tańca i Folkloru w ramach KFA 2019:

Sobota, 24 sierpnia – Rynek w Gnieźnie:
11:00 – Zumba szał – maraton zumby
15:00 – The Latin Dream – warsztaty salsy, bachaty i kizomby
19:30 – Rytmy wschodu – warsztaty i pokazy bellydance

Niedziela, 25 sierpnia – Rynek w Gnieźnie:
11:00 – Smaki i rytmy Armenii – warsztaty kulinarne i taneczne
16:00 – Street Jazz – warsztaty taneczne
19:30 – Zatańcz ze mną – potańcówka i koncert Manufaktura Dixie Band

Weekend Tańca i Folkloru, jako część Królewskiego Festiwalu Artystycznego organizowany jest przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miejski w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.