http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Półkolonie w Niechanowie zakończone

Wyróżniony Półkolonie w Niechanowie zakończone

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie wspólnie z Urzędem Gminy w Niechanowie w terminie od 15 do 26 lipca zorganizowało po raz 24 akcję letniego wypoczynku „Sport-Uśmiech-Zabawa 2019” w formie półkolonii w miejscu zamieszkania dla 90 dzieci.


Opiekę nad półkolonistami sprawowała sześcioosobowa, wykwalifikowana kadra wychowawcza. Wychowawcy, chcąc zapewnić podopiecznym bezpieczny wypoczynek,  już pierwszego dnia zapoznali uczestników  z regulaminami obowiązującymi na półkolonii. Były to zasady bezpieczeństwa poruszania się po drodze, regulamin kąpieli wodnych oraz wycieczek autokarowych oraz zasady dotyczące przebywania na półkoloniach: kulturalne zachowanie, zgodna zabawa, dbałość  o otoczenie oraz podporządkowanie się poleceniom i prośbom wychowawców.

W ramach realizowanego programu, który przygotowała Barbara Ostojska kierownik/ koordynator półkolonii,  dzieci miały okazję skorzystać z wielu atrakcji takich jak: wyjazd do kina do Witkowa; grupowe przejścia Traktem Królewskim w Gnieźnie; wyjazd do ZOO w Poznaniu; trzykrotny pobyt na basenie odkrytym we Wrześni; zajęcia animacyjne z klaunem; udział w Regionalnej Spartakiadzie Regionalnej, gdzie zdobyli pamiątkowe medale i w klasyfikacji grupowej zajęli I miejsce; był również wyjazd nad jezioro do Skorzęcina; wyjazd do kina do Wrześni na film „Król Lew”; na posiłek w McDonaldzie oraz  gry i zabawy ruchowe, spacery, konkursy na miejscu w placówkach.

Każdego dnia uczestnicy półkolonii otrzymywali ciepły posiłek lub suchy prowiant  na wyjazd, słodycze, owoce i napoje.

Ostatnio zmienianyśroda, 31 lipiec 2019 21:47

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.