http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Rejsy po jeziorze Popielewskim

Wyróżniony „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Rejsy po jeziorze Popielewskim

Za nami pierwsze spotkanie z cyklu „W zdrowym ciele zdrowy duch” zorganizowane przez Stowarzyszenie pod Żaglami. Uczestnikami rejsów żaglówkami byli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Trzemesznie.


Celem spotkania – projektu była promocja działań profilaktycznych zapobiegających chorobom mającym na celu propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, podniesienia witalności i odporności  poprzez aktywizację ruchową realizowaną rejsami żaglówkami po jeziorze Popielewskim w Trzemesznie.

W trakcie spotkania członkowie Stowarzyszenia pod Żaglami zaprezentowali jak aktywnie i zdrowo można spędzać wolny czas na świeżym powietrzu nad wodą. Dodatkowo członkowie Stowarzyszenia zaprezentowali zasady ogólnoprzyjęte bezpieczeństwa nad wodą, w wodzie i na wodzie. Następnie uczestnikom spotkania udzielono stosownego instruktażu, założono odpowiednie kamizelki ratunkowe lub asekuracyjne i wszyscy wypłynęliśmy żaglówkami, kosztując wspaniałych warunków które nam towarzyszyły w trakcie rejsów. Na koniec, po wspaniałych emocjach żeglarskich wszyscy wspólnie integrowaliśmy się przy ognisku piekąc kiełbaski.

Podsumowując spotkanie członkowie Stowarzyszenia pod Żaglami w sposób szczególny byli bardzo zadowoleni z postawy i odwagi naszych wspaniałych żeglarzy, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do chęci realizowania kolejnych przedmiotowych spotkań przez Stowarzyszenie.

Ostatnio zmienianypiątek, 12 lipiec 2019 10:26

1 komentarz

  • Marek
    Marek sobota, 13, lipiec 2019 07:59 Link do komentarza Raportuj

    SZKODA, że tym razem te rejsy po jeziorze Popielewskim były tak słabo rozreklamowane. Chętnie bym po tym jeziorze żagłóweczką popływał

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.