http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kiszkowo świętowało Dzień Dziecka!

Wyróżniony Kiszkowo świętowało Dzień Dziecka!

Jak wiadomo Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca. W Kiszkowie to święto obchodzono jednak 2 czerwca. Impreza zorganizowana przez Wójta Gminy, Klub Honorowych Dawców Krwi, Szkołę Podstawową w Kiszkowie, Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym w Kiszkowie oraz Sołtysa Kiszkowa zgromadziła kilkaset osób.


Uczestników przywitał Tadeusz Bąkowski, wójt gminy zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. O godz. 11.00 w budynku Gimnazjum, uczniowie przygotowali dla najmłodszych teatrzyk pt. „Pinokio”.

Humory uczestnikom dopisywały, bo atrakcji nie brakowało. Słodycze, muzyka, gry i zabawy. Dzieci korzystały do woli z nadmuchiwanych zjeżdżalni, trampolin i kul wodnych. Dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród najmłodszych cieszyło się malowanie twarzy. Dzieci ochoczo rywalizowały w konkurencjach sportowych oraz z ciekawością brały udział w eksperymentach biochemicznych.

Prawdziwą frajdę sprawiły uczestnikom przejazdy wozami strażackimi i motorami. Atrakcją były także pokazy paralotni i dronów oraz miasteczko policyjne. W przerwie zabawy dzieci mogły zjeść lody, watę cukrową, popcorn, kiełbaski z grilla, oraz ugasić pragnienie.

Przy okazji Dnia Dziecka, przeprowadzona była zbiórka krwi. Zebrano 17,55 l krwi, dzięki 39 osobom.

Mamy nadzieję, że Gminny Dzień Dziecka sprawił radość wszystkim małym i dużym dzieciom, które odwiedziły kiszkowski stadion 2 czerwca.

Ostatnio zmienianywtorek, 04 czerwiec 2019 12:21

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.