http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/dazzle.png?_t=1591455267

„W Stronę Słońca”! Wielka majówka w Leśniewie!

Wyróżniony „W Stronę Słońca”! Wielka majówka w Leśniewie!

Mieszkańcy Gminy Łubowo w pierwszy dzień maja bawili się na Wielkiej Majówce w Leśniewie. Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie „W Stronę Słońca” Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej, które swoją działalność opiera na pomocy osobom niepełnosprawnym i potrzebującym, a także ratuje konie, o których los nikt już nie dba.


W środowe popołudnie odbyła się majówka zorganizowana na terenie świetlicy i placu sołectwa w Leśniewie. Była to okazja do wspólnej zabawy mieszkańców Gminy oraz jej sympatyków. – Udało się nam zorganizować imprezę inną niż wszystkie. Nastawiliśmy się na integrację mieszkańców gminy i zapewnienie szerokiego wachlarza atrakcji dla dzieci. Chcemy by Stowarzyszenie „W Stronę Słońca” Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej było dobrą wizytówką Leśniewa, jak i całej gminy. Dlatego oprócz codziennej działalności na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy jesteśmy otwarci na działania sprzyjające integracji i rozwojowi społeczności lokalnej – mówi Agnieszka Ziebarth, rzecznik Stowarzyszenia.

Dmuchany zamek, malowanie twarzy, bańki mydlane i przejażdżki konne cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Można było podziwiać występy taneczne w wykonaniu sióstr zakonnych wraz z podopiecznymi z Poznania i występ teatralny wolontariuszy, którzy na co dzień pomagają w zajęciach hipoterapeutycznych jakie prowadzi Centrum. – Mamy wspaniały zespół młodych ludzi: z Leśniewa, Kiszkowa, Gniezna, Wrześni, a także z Zakładu Poprawczego w Witkowie, którzy angażują się w pracę z osobami niepełnosprawnymi. Dzisiaj, podczas Wielkiej Majówki pokazali swój talent aktorski i poczucie humoru jako Smurfy. Na co dzień podejmują się odpowiedzialnej i niełatwej pracy z osobami z różnymi schorzeniami i dysfunkcjami – tłumaczy Anna Najkowska, prezes Stowarzyszenia „W Stronę Słońca” i zarazem sołtys wsi Leśniewo.

Muffinki, ciasto z owocami, placki drożdżowe, drożdżówki, rogaliki i desery z galaretką, to tylko niektóre z pyszności jakie przygotowały przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Fałkowie. – Panie mają duży wkład w powodzenie naszej dzisiejszej majówki. Zaangażowanie i bezinteresowność zasługują na uznanie. Dlatego uhonorowaliśmy Panie z Koła Gospodyń Wiejskich voucherem na indywidualną jazdę konną w naszym Centrum oraz symbolicznym pucharem – mówi A. Najkowska.

Majówka kojarzy się z grillowaniem, grochówką wojskową i rywalizacją sportową. Na Wielkiej Majówce w Leśniewie również tych atrakcji nie zabrakło. Organizatorzy zadbali by gry i zabawy angażowały zarówno starszych jak i najmłodszych. Bardziej odważni próbowali swoich sił w konkurencjach z prawdziwym wężem strażackim.  

Impreza w Leśniewie zgromadziła wielu zainteresowanych, którzy mimo przelotnego deszczu wytrwali do samego końca. – Cieszy nas tak duża frekwencja podczas dzisiejszej majówki. Już na dniach zaczniemy pracę nad kolejnym projektem z myślą o mieszkańcach Gminy Łubowo i nie tylko.  Dlatego zachęcamy do śledzenia nas na Facebooku i stronie internetowej, gdzie można dowiedzieć się, co oferuje Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej – zachęca A. Ziebarth.

Ostatnio zmienianysobota, 06 lipiec 2019 15:22

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.