http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„ Istny cyrk”, czyli rajd integracyjno-sportowy w Kłecku

Wyróżniony „ Istny cyrk”, czyli rajd integracyjno-sportowy w Kłecku

Dzisiaj Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji już po raz piętnasty zorganizował Kolorowy Rajd Integracyjno - Sportowy. Tegoroczny rajd odbył się pod hasłem „ Istny cyrk”. Patronat nad imprezą podobnie jak w poprzednich latach objął Burmistrz Miasta i Gminy Kłecko - Adam Serwatka.


Głównym celem rajdu jak co roku była  popularyzacja czynnych form wypoczynku, promocja zdrowego stylu życia, integracja środowisk osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, a przede wszystkim  ukazanie  uczestnikom rajdu piękna Ziemi Kłeckiej.

W rajdzie wzięło udział ponad 200 osób z powiatu gnieźnieńskiego głównie uczniowie ze szkół, m.in. Szkoły Podstawowej nr 6 i 9 z Gniezna, Mieleszyna, Kłecka oraz  SOSW nr 2 z Gniezna, SOSW z Kłecka, podopieczni Młodzieżowego  Ośrodka Socjoterapii z Gniezna, Środowiskowego Domu Samopomocy „Tęcza” z Gniezna, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Gniezna i Kłecka,  a także osoby indywidualne.

Rajdowicze pokonali 8-kilometrową trasę, która prowadziła w tym roku z Ułanowa do Kłecka. Natomiast dla osób ze słabszą kondycją przygotowana była 2-kilometrowa trasa , przebiegająca w części nowopowstałym deptakiem nad jeziorem Gorzuchowskim w Kłecku.

Na mecie rajdu, która zlokalizowana była jak zawsze na terenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kłecku przy ul. Targowej 6 czekały liczne atrakcje, które zapewniła firma animacyjna „Pomysłowy Dobromir” z Inowrocławia  m. in.  pokaz mega baniek mydlanych,  modelowanie balonów, malowanie twarzy oraz gry i zabawy sprawnościowe m.in. wyścig na szczudłach, mega memory,  bieg szalonej muchy. Przez cały czas o dobrą zabawę dbał  KLOWN ROMAN, który wszystkich uczestników rajdu rozweselał i zarażał dobrym humorem.

Jak zawsze na mecie czekał na wszystkich ciepły posiłek, którym była kiełbaska z grilla i bigos. Dużą popularnością jak zawsze cieszyło się stoisko z watą cukrową.

Za zwycięstwo w konkurencjach oraz za udział w rajdzie na  uczestników rajdu tradycyjnie czekały  nagrody ufundowane przez Urząd Miejski Gminy  Kłecko, który współfinansował  rajd w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”.             

Pracownicy i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Kłecku dziękują wszystkim za udział w rajdzie, Burmistrzowi Urzędu Miasta i Gminy Kłecko Panu Adamowi Serwatce za  współfinansowanie rajdu, Panu Dariuszowi Pilakowi Przewodniczącemu Rady Powiatu, który zaszczycił rajdowiczów swoją obecnością, a także firmom, które przyczyniły się do realizacji tego zadania.

Ostatnio zmienianysobota, 11 maj 2019 20:37

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.