http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Najpiękniejsze Palmy Wielkanocne powstają w Łubowie!

Wyróżniony Najpiękniejsze Palmy Wielkanocne powstają w Łubowie!

Tradycyjnie już w Niedzielę Palmową w Łubowie odbył się konkurs na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Specjalny konkurs na takie palmy jest od 14 lat organizowany na terenie tejże gminy, gdzie dzisiaj zaprezentowano prace mieszkańców i ogłoszono wyniki. Dzięki pracy mieszkańców gminy powstały prawdziwe dzieła sztuki.


Biblioteka Publiczna Gminy Łubowo, Komisja Kultury, Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Gminy Łubowo i parafia pw. św. Mikołaja w Łubowie zorganizowały konkurs na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. A wszystko to pod patronatem wójta tej gminy, inicjatora tego zwyczaju Andrzeja Łozowskiego. – To ma dla nas bardzo duże znaczenie, bo jest to ogromna integracja społeczeństwa. W te działania angażują się wsie, całe rodziny, a także szkoły i różne stowarzyszenia. Co roku mamy taki mały festiwal tych palm wielkanocnych z całej gminy Łubowo. Chcę powiedzieć, że te nasze palmy często już konkurują z tymi słynnymi palmami z południa - mówi Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo.

Kilkanaście kolorowych palm, imponującej wysokości, najpierw było prezentowanych w sali ośrodka kultury. Następnie wzięły udział w procesji do kościoła, przed którym zostały uroczyście poświęcone. Najlepsze palmy, po mszy świętej, zostały nagrodzone przez wójta i specjalną komisję. - Co roku jest coraz większe zainteresowanie tym konkursem a plamy są coraz piękniejsze. Staramy się, aby nasi mieszkańcy czy wsie, szkoły albo stowarzyszenia same robiły te palmy, żeby nikt nie kupował gotowych elementów. Dziś natomiast spotykamy się, by wspólnie podsumować ten konkurs – dodaje A. Łozowski.

W kategorii palmy sołeckiej pierwsze miejsce zajęła palma z Sołectwa Imielenka; w kategorii organizacji pozarządowych wygrało palma z koło gospodyń wiejskich z Fałkowa; w kategorii szkół – Szkoła Podstawowa z Łubowa, natomiast palma z kategorii przedszkoli najładniejsza była z Woźnik. Palmy wykonane przez rodziny zostały nagrodzone wszystkie.

Jak mówią twórcy palm, ich zbudowanie zajmuje od kilku do kilkunastu dni. Dzięki temu powstały prawdziwe dzieła sztuki.

W procesji, po raz pierwszy w tym roku, wziął udział kucyk wraz z dziećmi przebranymi za Pana Jezusa i pasterzy.

Ostatnio zmienianyniedziela, 14 kwiecień 2019 18:49

1 komentarz

  • Członek komisji
    Członek komisji poniedziałek, 15, kwiecień 2019 20:48 Link do komentarza Raportuj

    Szkoda że nie wygrały palmy które powinny były wygrać, te które były naprawdę piękne, różnorodne i kolorowe. Ale niestety jak co roku konkurs jest ustawiany a szkoda bo krzywdzimy tych którzy na to nie zasługują. Nie będę brać więcej udziału w komisji.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.