http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/dazzle.png?_t=1591455267

„Tam gdzie jest człowiek – tam jest sztuka”

Wyróżniony „Tam gdzie jest człowiek – tam jest sztuka”

Miesiąc marzec od wielu lat wpisuje się w kalendarium „16” jako miesiąc twórczości uczniowskiej. W tym okresie uczniowie biorą udział w szerokiej gamie konkursów, podczas których mają możliwość zaprezentowania swoich talentów i pasji.


W tym roku hasłem przewodnim imprezy było stwierdzenie „Tam gdzie jest człowiek – tam jest sztuka”. Chętni uczniowie mogli zinterpretować tę sentencję poprzez prace artystyczne,  literackie i fotograficzne. Zwieńczeniem tych działań jest wernisaż zorganizowany w holu szkoły przed aulą. Podsumowaniem całego tego okresu była uroczystość, która miała miejsce dziś w auli, podczas której społeczność ILO mogła obejrzeć film pt. „Gadający Licealiści”, nakręcony przez ucznia 1E Nikodema Wejerowskiego, którego zainspirowało dzieło Krzysztofa Kieślowskiego „Gadające głowy”.

Kolejnym punktem była prezentacje piosenki wykonywanej przez Alicję Libert, która zwyciężyła powiatowy konkurs piosenki niemieckiej. Następnie uczniowie klas 1c i 1e : Zuzanna Kośmicka, Lilianna Ciesielska, Tymoteucz Braciszewski i Jagoda Białek zaprezentowali wiersze, z których recytacją reprezentowali I LO na Powiatowym konkursie recytatorskim w Witkowie, gdzie Jagoda Białek wywalczyła II miejsce.

Punktem kulminacyjnym spotkania był spektakl „Furor Poeticum”, w którym uczniowie klasy 2c zaprezentowali swój kunszt aktorski w połączeniu z pasją do języków obcych. Ten dzień pokazał, że uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego nie tylko osiągają wspaniałe wyniki w nauce, ale także posiadają artystyczne dusze, które wyrażają poprzez swoje pasje. Gratulujemy!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.