http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zdziechowa: kolorowo nie znaczy zdrowo

Wyróżniony Zdziechowa: kolorowo nie znaczy zdrowo

„Jesteś tym, co jesz” głosi tytuł bestselerowej książki, w której autorka opisuje nawyki żywieniowe Brytyjczyków. Mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa należą do jednych z najbardziej otyłych i niezdrowo odżywiających się Europejczyków. Podobną tendencję możemy zaobserwować w Polsce. Coraz szybsze tempo życia i nadmiar obowiązków powodują, że wielu naszych rodaków stołuje się w tzw. fast-food-ach, lub kupuje gotowe posiłki, które wystarczy podgrzać. O zaletach zdrowego żywienia dzieci i dorosłych  uczyła się i dyskutowała grupa kobiet ze Zdziechowy.


Spotkanie zostało podzielone na dwie części. W pierwszej panie wysłuchały wykładu i obejrzały prezentację multimedialną przygotowaną przez dietetyka Magdalenę Brenk. Specjalistka  przekonywała zainteresowanych o różnicach pomiędzy tzw. sztucznym jedzeniem a pożywieniem składającym się z naturalnych produktów. - Sztuczne jedzenie najczęściej jest tańsze i trwalsze, do tego ładniejsze i prostsze w przygotowaniu. Ładne opakowanie przyciąga wzrok a to nie jest jednoznaczne z tym, że ładne to zdrowe – wyjaśnia Magdalena Brenk.  

Dzięki szkoleniu mieszkanki Zdziechowy dowiedziały się jak należy przygotowywać posiłki dla przedszkolaków i starszych dzieci. Ekspert przekonywała także o szkodliwości słodzonych napojów, słonych przekąsek. Dzięki temu spotkaniu mamy dowiedziały się czym zastąpić tak bardzo lubiane przez dzieci chipsy i słodycze.

Kolejną częścią były warsztaty kulinarne. W ich trakcie uczestniczki pod okiem Mirona Rybackiego – mistrza kucharskiego przygotowały potrawy według przepisów kucharza. - Pomysł tego spotkania zrodził się z inicjatywy pracowników przedszkola. Zależy nam na tym, by dzieci zdrowo się odżywiały. Chcemy, żeby rodzice mieli świadomość, że nie to co kolorowe i piękne dobrze służy ich dzieciom. Myślę, że jest to, tez okazja do integracji społeczeństwa, że mogliśmy się tutaj spotkać, porozmawiać i czegoś nowego się dowiedzieć - mówi Mariola Kornet, dyrektor Przedszkola Gminy Gniezno w Zdziechowie.

Wszystkie panie udowodniły, że są znakomitymi gospodyniami i w okamgnieniu proste produkty zamieniły się w świetnie wyglądające i smaczne posiłki. Ze składników pochodzenia naturalnego udało się stworzyć dzieła które nie tylko wyglądem ale i zapachem powodowały ssanie w żołądku.

Ostatnio zmienianyczwartek, 14 luty 2019 10:40

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.