http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/dazzle.png?_t=1591455267

Latynoskie rytmy na Dniu Seniora w Łubowie!

Wyróżniony Latynoskie rytmy na Dniu Seniora w Łubowie!

W Łubowie, jak każdego roku, odbył się Dzień Seniora, czyli coroczne spotkanie najstarszych mieszkańców gminy Łubowo. W organizowany po raz 28. spotkaniu wzięło udział ponad 300 osób!


Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych (niekoniecznie duchem), którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji.

Organizowany w naszej gminie Dzień Seniora to już kawał historii. Co roku po frekwencji widać, że spotkanie najstarszych mieszkańców jest potrzebne. Takie wydarzenia sprawiają, że ludzie nieco starsi czują się w naszej gminie potrzebni, że cały   czas funkcjonują w tej naszej wspólnej rodzinie.

Aby zwrócić uwagę jak ważne i potrzebne jest to święto, 6 lutego w sali sportowej w Łubowie, odbył się już po raz 28. Dzień Seniora. Z uwagi na sprzyjające warunki pogodowe oraz rosnącą popularność tego wydarzenia na odświętnie ustrojoną salę gimnastyczną przybyło ponad 300 osób. Na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, w tym wójta gminy Łubowo Andrzeja Łozowskiego oraz przewodniczącego Rady Gminy Łubowo - Mirosława Nowaka. Wójt Gminy otworzył spotkanie, po krótkim przemówieniu poprosił na scenę jubilatów, którzy obchodzili 50 rocznicę ślubu i wręczył w imieniu Prezydenta RP medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

Chwilę później podano obiad, podczas którego znamienici goście mieli okazję do porozmawiania. Atmosfera sprzyjała wspólnemu biesiadowaniu, tym bardziej, że kilkadziesiąt minut później na scenę zaproszono artystów z Teatru Wielkiego oraz Muzycznego w Poznaniu pod kierunkiem Tomasza Raczkiewicza, którzy zaprezentowali bardzo kolorowy repertuar.

Pod koniec wieczoru zaproponowano kawę i ciasto. Jeszcze długo prowadzono rozmowy w „kuluarach” a opuszczający salę seniorzy dziękowali za pamięć i miły wieczór, co było największą nagrodą dla organizatorów.

Pary obchodzące 50-lecie małżeństwa:
Państwo Janina i Czesław Borzykowscy zam. Strychowo
Państwo Ewa i Jarosław Eckert- Lednogóra
Państwo Antonina i Marian Jakubowscy - Dziekanowice
Państwo Witalisa i Zygmunt Kalmus - Żydówko
Państwo Stanisława i Kazimierz Michalscy- Leśniewo
Państwo Czesława i Jan Olejniczak - Leśniewo
Państwo Zofia i Tadeusz Ozimkowscy - Łubowo
Państwo Elżbieta i Ireneusz Piaseccy - Siemianowo
Państwo Bronisława i Józef Rokosz - Wierzyce
Państwo Teresa i Czesław Skubiszyńscy - Fałkowo
Państwo Maria i Jerzy Wencel - Łubowo

Ostatnio zmienianypiątek, 08 luty 2019 20:43

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.