http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Końmi w Nowy Rok!

Wyróżniony Końmi w Nowy Rok!

Już po raz 13. gnieźnieńskie środowiska koniarskie spotkały się w południe w Sylwestra na Rynku. Można mówić o tym, że gnieźnieńskie stajnie stworzyły po prostu taką tradycję. Ten wjazd jest też pewną forma atrakcji dla dzieci.


- Już po raz trzynasty jesteśmy z naszymi wierzchowcami na koniec roku. Zjawiły się tutaj stajnie z Gniezna i okolic. Spotykamy się tutaj żeby złożyć sobie  życzenia, pożegnać stary 2018 rok i przywitać nowy nadchodzący 2019. Składamy sobie najlepsze życzenia tutaj na Rynku i życzymy sobie przede wszystkim, bo to w naszej tradycji, zdrowych koni. W tym roku również nasze spotkania ma charakter charytatywny. Przyjechaliśmy tutaj wspomóc 9-letniego Mikołaja, który zmaga się z chorobą genetyczną nieuleczalną. Potrzebuję środków na codzienne funkcjonowanie. Postanowiliśmy, że nie tylko chcemy cieszyć się i spełniać nasze pasje, ale również żeby to było coś pożytecznego – powiedział nam Patryk Dobrzyński, koordynator imprezy.

Blisko 60 koni wjechało na gnieźnieński Rynek, potem jeźdźcy przejechali jeszcze paradnie przez Stare Miasto.

Przypomnijmy, że sylwestrowe spotkania koniarzy i miłośników koni, zostały zapoczątkowane w 2006 roku przez Patryka Dobrzyńskiego, jednego z założycieli stajni „Ranczo Ganina”, kiedy to w Sylwestra zorganizował pierwszy spontaniczny wyjazd końmi na Rynek.

Fot. J. Mikołajczyk, M. Zaradzki

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.