http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nowy wójt Mieleszyna złożył ślubowanie! Prezydium Rady wybrane!

Wyróżniony (screen za Gmina Mieleszyn) (screen za Gmina Mieleszyn)

Przyjęciem ślubowania przez nowego wójta gminy Mieleszyn Artura Hańczaka, radnych gminy oraz wyborem przewodniczącego Rady Gminy i dwóch wiceprzewodniczących - tym sprawom poświęcona była dzisiejsza pierwsza sesja Rady Gminy Mieleszyn nowej kadencji.


Sesję inaugurującą nową kadencję poprowadził najstarszy radny Adam Pilarowski z Łopienna. Po odebraniu zaświadczeń przez radnych i nowego wójta Artura Hańczaka oraz złożeniu ślubowania, radni dokonali wyboru przewodniczącego Rady Gminy Mieleszyn.

O stanowisko to powalczyło dwóch radnych: Adam Pilarowski radny z KWW Nasza Gmina Mieleszyn i Bartłomiej Adamczewsk z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wygrał ten pierwszy stosunkiem głosów 8:6.

Następnie wybrano dwóch wiceprzewodniczących, którymi zostali: Tadeusz Bereźnicki i Mariusz Mikołajczak, obaj weszli do rady z ramienia KWW Nasza Gmina Mieleszyn.

Warto podkreślić, że większość w Radzie Gminy Mieleszyn - o czym świadczyły dzisiejsze głosowania - ma KWW Nasza Gmina Mieleszyn, komitet którego kandydatem na wójta w wyborach samorządowych 21 października był Janusz Kamiński.

O planach nowego wójta gminy Mieleszyn już wkrótce w naszym portalu.

Pod tym linkiem relacja z obrad dzisiejszej sesji Rady Gminy Mieleszyn.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.