Logo
Wydrukuj tę stronę

Tomaszewski wyjaśnia odmowę bycia wicestarostą

Wyróżniony Tomaszewski wyjaśnia odmowę bycia wicestarostą

- Wybory samorządowe przyniosły wiele zaskakujących rozstrzygnięć. W powiecie gnieźnieńskim miłą niespodzianką jest skala wygranej Koalicji Obywatelskiej nad Prawem i Sprawiedliwością. SLD – Lewica Razem utrzymało w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego trzech radnych. Budujemy wspólnie z PO koalicję w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego zapraszając do współpracy pozostałe ugrupowania – tak zaczyna się oświadczenie, które dzisiaj przesłał Tadeusz Tomaszewski, lider lewicy w powiecie gnieźnieńskim. Wyjaśnia też, dlaczego nie będzie wicestarostą gnieźnieńskim.


- Koleżanki i Koledzy z Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz lider PO Piotr Gruszczyński – kandydat na Starostę złożyli mi propozycję objęcia funkcji Wicestarosty Gnieźnieńskiego. To miłe, że dostrzega się moje kompetencje i wieloletnie zaangażowanie w sprawy publiczne oraz blisko 15 tys. głosów poparcia uzyskane 21 października 2018 na terenie powiatu gnieźnieńskiego – mówi T. Tomaszewski. - Pragnę jednak przypomnieć, że kandydowałem do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego uzyskując na terenie 5 powiatów 21.983 głosy.    To dla mnie ogromne zobowiązanie i pewnego rodzaju umowa społeczna zawarta z wyborcami do ich reprezentowania w Sejmiku – podkreśla.

Na koniec dodaje: - Tak wiem, że wielu się zdziwi, iż mając szansę bycia wicestarostą wybrałem społeczną służbę dla mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego i Wielkopolski. Głosy wyborców oddane na moją osobę to szczególna umowa społeczna, której należy dotrzymać.
Informacjelokalne.pl