http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Radni powiatowi z zaświadczeniami

Wyróżniony Radni powiatowi z zaświadczeniami

Rada Powiatu Gnieźnieńskiego ma nowych członków, których wyłoniły niedzielne wybory samorządowe. Dziś odebrali oni akty zaświadczające o ich wyborze. Znamy już także termin ich pierwszego posiedzenia.


Powiatowa Komisja Wyborcza swoją pracę rozpoczęła w niedzielę wieczorem, ok. godz. 21.00 a więc dokładnie w momencie zamknięcia lokali wyborczych. Całość procedur potrzebnych do ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów zakończona została dopiero w poniedziałek, późnym popołudniem.

– Czekaliśmy na łącznie 91 protokołów z komisji obwodowych. Pierwsze wpłynęły co prawda już przed północą, a były to protokoły z obwodów zamkniętych w Gnieźnie, czyli protokoły ze szpitali. Natomiast na ostatni protokół czekaliśmy aż do godz. 15.00 w poniedziałek i dopiero w tym momencie komisja mogła przystąpić do ustalenia ostatecznych wyników wyborów do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego i Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Następnie komisja musiała sporządzić wszystkie dokumenty i odpowiednio je uporządkować i w grupach zawieźć, jedna część trafiła do Wojewódzkiej Komisji Wyborczej do Poznania, a druga część pojechała do Komisarza Wyborczego w Koninie i te organy weryfikowały poprawność sporządzonych w Gnieźnie dokumentów – mówi Maciej Szczepański,przewodniczący Powiatowej Komisji Wyborczej w Gnieźnie.

To on wręczył dziś nowym radnym zaświadczeń o wyborze. – Na wszystkich 27 radnych mamy łącznie 21 osób które będą kontynuować pracę w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego. Spośród pozostałych 6 osób są dwie osoby, które nigdy jeszcze nie pracowały w samorządzie, a do tego dwie osoby z doświadczeniem w samorządzie i dwie osoby, które już były kiedyś członkami tej rady – dodaje M. Szczepański.

Pierwsze posiedzenie nowych radnych odbędzie się już 22 listopada o godz. 12.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Wtedy wszyscy zostaną uroczyście zaprzysiężeni. Obrady poprowadzi Radny Senior, czyli Telesfor Gościniak.

Radę Powiatu Gnieźnieńskiego będą tworzyli w kadencji 2018-2023:

Platforma Obywatelska: Joanna Arndt, Jaromir Dziel, Rajmund Gąsiorek, Piotr Gruszczyński, Maria Kocoń, Mirosława Lewicka, Ewa Mądra, Dariusz Pilak, Marian Pokładecki, Radosław Sobkowiak, Danuta Winiarska, Edward Załęski.
Prawo i Sprawiedliwość: Zbigniew Bręklewicz, Leszek Figaj, Andrzej Kwapich, Maciej Łykowski, Marcin Makohoński, Natasza Szalaty, Beata Tarczyńska.
Sojusz Lewicy Demokratycznej: Robert Andrzejewski, Telesfor Gościniak, Jacek Kowalski.
Polskie Stronnictwo Ludowe: Jerzy Berlik, Rafał Skweres, Stanisław Szczepański.
Gnieźnieńskie Porozumienie Samorządowe: Marek Gotowała, Dariusz Igliński.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.