http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Piotr Gruszczyński nowym starostą? A może czas na młodych?

Wyróżniony Piotr Gruszczyński nowym starostą? A może czas na młodych?

Wynik wyborów do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego – na dzisiaj – wskazuje, że w nowej kadencji w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego rządzić będzie nowa koalicja Platforma Obywatelska, która wprowadziła 11 radnych i Sojusz Lewicy Demokratycznej, który ma 3 radnych. Wszystko wskazuje, że w takim układzie starostą będzie Piotr Gruszczyński, lider powiatowych struktur PO.


Co sam zainteresowany mówi o możliwościach koalicyjnych? - Czy będzie próbowali się dogadać z PSL? - Myślę, że to trudny wariant. Myśmy się już dogadali 4 lata temu, były ustalenia, które zostały zerwane przez drugą stronę. Z takim partnerem zapewne będą trudne rozmowy, jeśli w ogóle będą – mówi Piotr Gruszczyński.

Koalicja z SLD? - Tak. Rzeczywiście do SLD w tym momencie byłoby nam najbliżej, aczkolwiek języczkiem uwagi w całej tej układance może być GPS. Może tak być... - zaznacza.

Czy Piotr Gruszczyński będzie starostą? - Nie ukrywam, że moje nazwisko było wymieniane pod tym kątem. Ale mi dzisiaj jest trudno powiedzieć, czy chciałbym się podjąć tego zadania w kontekście dramatycznej sytuacji finansowej starostwa. Po drugie, być może to jest teraz czas na młodych – twierdzi P. Gruszczyński.

Pytany o tegoroczną kampanię wyborczą i to, co go w niej zaskoczyło, P. Gruszczyński odpowiada: - Myślę, że to co zrobiła dyrekcja szpitala, że włączyła się do walki politycznej i to w sposób chamski. I to się zakończy na pewno sprawą w sądzie, ponieważ ja złożę pozew przeciwko dyrekcji.

P. Gruszczyński ocenił także wybory w gminie Gniezno. - Nie ukrywam, że to, iż przy wójcie Lemanie pojawił się poważny gracz, bo tak się stało, było dla mnie swoistym zaskoczeniem – przyznaje. Z kolei zwycięstwo M. Suplickiej komentuje tak: - To pokazuje, że są oczekiwania ze strony społeczeństwa na zmiany. Zresztą przypomnijmy sobie co było przed 4 laty, wybory prezydenckie, wydawało się, że być może pierwsza tura, a potem nagle wynik, który wszystko przewraca. W Polsce od pewnego czasu obserwujemy tzw. Wiatr zmian. I zdaję sobie doskonale sprawę, że to może dotknąć każdego polityka i Piotr Gruszczyńskiego. I tak jak kiedyś można było pewne rzeczy przewidzieć tak, dzisiaj jest to zdecydowanie trudniejsze.

8 komentarzy

 • obserwator ;-)
  obserwator ;-) czwartek, 25, październik 2018 14:10 Link do komentarza Raportuj

  Pana Karskiego to chyba łapki bolą od klaskania po tym wieczorze. Dobrze że PiS nie miał lepszych wyników bo pewnie kontuzja stawu barkowego by się przytrafiło Panu Tomaszowi.

 • Marek
  Marek wtorek, 23, październik 2018 14:18 Link do komentarza Raportuj

  Pan Gruszczyński na starostę ? To chyba jakiś żart!!!

 • olek
  olek poniedziałek, 22, październik 2018 18:30 Link do komentarza Raportuj

  co?
  nie wierzę
  co za wstyd
  Gnieźnianie
  co z wami?

  to jest czarny sen

 • Tom
  Tom poniedziałek, 22, październik 2018 18:24 Link do komentarza Raportuj

  Zxcv czy jak ci tam. Raczej nie mów mi czym mam się martwić, a czy nie. Jeśli ma zostać ktoś starostą to ktoś młody i perspektywiczny, a nie ten jak dla mnie słaby polityk. Mam prawo oceniać. Ponoć walczycie o powrót demokracji...

 • Pawel
  Pawel poniedziałek, 22, październik 2018 18:20 Link do komentarza Raportuj

  Gruszczyński... Ludzie przy urnach są jednak zupełnie bezrefleksyjni...

 • Benedykt
  Benedykt poniedziałek, 22, październik 2018 17:25 Link do komentarza Raportuj

  I słusznie - zabrać kasę, zobaczymy zdolności czynienia cudów, operatywność, zaradność, gospodarność,pomysłowość WŁADZY !!!! Do tej pory wielka krytyka wszystkich i wszystkiego !!! Nadszedł czas - a my poobserwujemy. Przecież dacie radę !Sami wytrawni gracze, zaprawieni "w boju" Każdy kij ma dwa końce !!!

 • zxcv
  zxcv poniedziałek, 22, październik 2018 17:22 Link do komentarza Raportuj

  nie martw się o dotacje. mówisz jakby nie wiem ile tego było. A dyrekcja szpitala powinna być krok po kroku rozliczona z każdej publicznej złotówki wydanej przez 4 lata.

 • Tom
  Tom poniedziałek, 22, październik 2018 15:35 Link do komentarza Raportuj

  To są chyba jakieś jaja!!!
  Czekają nas lata bez dotacji....

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.