http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Gdyby potwierdził się ten wynik ogólnopolski u nas w powiecie gnieźnieńskim..."

Wyróżniony „Gdyby potwierdził się ten wynik ogólnopolski u nas w powiecie gnieźnieńskim..."

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory samorządowe w Polsce. Ze wstępnych badań sondażowych, które podano od razu po godz. 21.00 wynika, że partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała 32,3 proc. głosów w całej Polsce. Jakie poparcie partia zdobyła w wyborach do Rady Miasta Gniezna i Rady Powiatu Gnieźnieńskiego i, którym kandydatom udała się zdobyć mandaty radnych, o tym wiedzieć będziemy nad ranem.


Wieczór wyborczy kandydatów PiS do obu rad, a także w wyborach prezydenckich oraz do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego został zorganizowany Restauracji Europejska w Gnieźnie. Po burzy oklasków przy ogłoszeniu wciąż jeszcze wstępnych wyników wyborów, na sali rozległy się oklaski. Była także okazja, by wynik ten skomentować. – To jest bardzo dobry wynik, najlepszy w historii Prawa i Sprawiedliwości. Wybory samorządowe zawsze były dla nas trudne, bo jak wiadomo, startuje wiele komitetów lokalnych, które zbierają głosy, więc ten wynik grubo ponad 30-procentowy jest satysfakcjonujący – mówi poseł Zbigniew Dolata, przewodniczący powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w Gnieźnie. – Jak te sondaże pokazują, w sejmikach na wschód od Wisły prawdopodobnie będziemy albo rządzić samodzielnie, albo będziemy mieli możliwość stworzenia większości, a więc to jest satysfakcjonujące – dodaje Z. Dolata.

– Zobaczymy, jak będzie w Wielkopolsce, na razie ten sondaż pokazuje zwycięstwo Platformy i Nowoczesnej, a czy to się potwierdzi, jeszcze zobaczymy. My natomiast czekamy najbardziej na wyniki z Gniezna, tu oczywiście ich jeszcze nie mamy. Myślę, że przez najbliższe godziny będziemy tutaj przebywać i zbierać informacje cząstkowe z komisji wyborczych, żeby wiedzieć jak najwcześniej, jak wypadły te wybory w Gnieźnie i w powiecie – komentuje na gorąco parlamentarzysta z PiS-u.

Czy ten wynik ogólnopolskie daje nadzieję, że uda się zdobyć rządy samodzielne w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego? – Gdyby się potwierdził ten wynik ogólnopolski u nas w powiecie gnieźnieńskim, no to byłaby duża szansa na to, że mielibyśmy samodzielną większość w Radzie Powiatu, ale oczywiście nie wiemy jeszcze, czy to się przełożyło na wyniki w powiecie gnieźnieńskim, to co się stało w skali ogólnopolskiej, więc musimy poczekać. Nie będziemy tutaj teraz żadnych dywagacji snuli, bo za kilka godzin będziemy już mieli pewne wyniki, więc nie ma sensu teraz snuć tego typu przypuszczeń – odpowiada Z. Dolata.  

Dodajmy, że według tych wstępnych wciąż jeszcze wyliczeń, na koalicję Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej głos oddało 24,7 proc. Dobry wynik uzyskało PSL - 16,6 proc. a na pozostałe ugrupowania głosowano następująco: Kukiz’15 - 6,3 proc., Bezpartyjni Samorządowcy - 6,3 proc., Sojusz Lewicy Demokratycznej - 5,7 proc.

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.