http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Piotr Gruszczyński przegrywa po raz drugi

Wyróżniony Piotr Gruszczyński przegrywa po raz drugi

Sąd Apelacyjny w Poznaniu oddalił zażalenie Piotra Gruszczyńskiego, przewodniczącego struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie gnieźnieńskim na postanowienie Sądu Okręgowego w Poznaniu z dnia 12 października br.


Przypomnijmy, Piotr Gruszczyński przegrał sprawę w trybie wyborczym z Moniką Twardowską, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Wówczas Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał orzeczenie, w którym zakazał Piotrowi Gruszczyńskiemu rozpowszechniania nieprecyzyjnych informacji dotyczących gnieźnieńskiego szpitala.

Nakazał również Piotrowi Gruszczyńskiemu umieszczenie na jego własnym profilu społecznościowym na portalu Facebook (z przypięciem na górze strony minimum do dnia wyborów) oświadczenia o treści: „Piotr Gruszczyński kandydat do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego z ramienia Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska oświadcza, że rozpowszechniana przez niego na portalu społecznościowym Facebook informacja o treści: „Szpital, który miał kosztować 32 mln zł, to za czasów PiS kosztuje już ponad 100 mln" mogąca sugerować, że na budowę szpitala w Gnieźnie wydatkowano do tej pory ponad 100 mln zł jest nieprecyzyjna, albowiem kwota ta obejmuje koszt całej inwestycji, a nie koszty dotychczas poniesione”.

2 komentarzy

 • budowlaniec
  budowlaniec piątek, 19, październik 2018 16:29 Link do komentarza Raportuj

  426 mln zł wyniesie koszt budowy Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu. Samorząd województwa wielkopolskiego podpisał umowę z wykonawcą. Według założeń, nowy szpital ma przyjąć pierwszych pacjentów w 2021 roku. Według planów, powstanie tam siedmiokondygnacyjny obiekt z 354 łóżkami. Sale chorych będą jednoosobowe, z własnym węzłem sanitarnym i z miejscem dla opiekuna.

  No i wszystko na ten temat ile kosztuje wybudowanie szpitala na 354 łózka - panie Piotrze Gruszczynski

 • uważny czytelnik portali
  uważny czytelnik portali piątek, 19, październik 2018 08:54 Link do komentarza Raportuj

  A czy przypadkiem pan Piotr Gruszczyński wyrokiem tego samego Sądu nie powinien sprostować tych informacji które przekazywał
  Ponadto 32 mln miał kosztować nie SZPITAL a wyrób szpitalopodobny zwany nomen omen - "gorąca platforma" - i to było największe przekłamanie w informacji podawanej w mediach społecznościowych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.