http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Konwencja SLD - Lewica Razem: „My jesteśmy po to, żeby służyć ludziom”

Wyróżniony Konwencja SLD - Lewica Razem: „My jesteśmy po to, żeby służyć ludziom”

Do wyborów samorządowych zostały dokładnie dwa tygodnie. W niedzielne przedpołudnie swoją konwencję programową zorganizował Komitet Wyborczy SLD - Lewica Razem.


SLD startuje w wyborach do Rady Miasta Gniezna wspólnie z blokiem koalicyjnym prezydenta Tomasza Budasza, który współtworzy z Nowoczesną i Platformą Obywatelską, ale już do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego partia wystawiła samodzielne listy kandydatów i to tam właśnie chce sprawić największą niespodziankę. – Stawiamy na zdrowie, edukację i bezpieczeństwo. W zdrowiu za najważniejsze uznajemy dokończenie budowy szpitala i tu podkreślamy: wszystkie ręce na pokład, nie możemy się dzielić w tej sprawie. Po drugie trzeba usprawnić działanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Po trzecie wyznaczyć bezpieczne, nowe miejsce dla gnieźnieńskiej porodówki. Po czwarte ograniczyć długie kolejki do tych przychodni, które podlegają szpitalowi. Po piąte prowadzić samorządowe programy profilaktyczne dla seniorów, ale także dla dzieci – mówi Tadeusz Tomaszewski, były poseł i szef struktur powiatowych Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Gnieźnie.

Ważnym segmentem funkcjonowania placówek oświatowych jest wciąż przystosowywane szkół powiatowych do nowych realiów, które przyniosła reforma edukacji w Polsce. – Za chwilę przyjdzie dodatkowy rocznik i trzeba będzie mieć więcej sal lekcyjnych, ale też będzie problem z zatrudnieniem nauczycieli, stąd chcemy chronić nauczycieli – uważa T. Tomaszewski, który wskazał także problem zbyt wolnego wzrostu wynagrodzeń. – Jeśli chodzi o pracowników samorządowych, to powinni to być ludzie lepiej opłacani, bo dzisiaj rynek pracy powoduje pewien drenaż tych najlepszych pracowników. Tak samo jest przecież w służbie zdrowia i jeśli nie podniesiemy płacy, zwłaszcza pielęgniarkom, położnym i ratownikom medycznym, to będziemy mieli może piękny szpital, ale nie będzie ludzi, którzy będą obsługiwać naszych pacjentów i o to chcemy powalczyć – dodaje.

– Bezpieczeństwo. Więcej policji na ulicach. To można uczynić współdziałając, policja, samorządy, straż miejska. Trzeba wreszcie się zabrać za tzw. bomby ekologiczne, które są na terenie powiatu gnieźnieńskiego, a samorząd w tej sprawie ma instrumenty. Chcemy wspierać i wyposażać policję, straż pożarną, straż rybacką w sprzęt, a zwłaszcza do ochrony osobistej tych ludzi, którzy biorą udział jako wolontariusze w akcjach ratowniczych. W bezpieczeństwie, nasz kandydat Daniel Miętkiewicz zebrał takie opinie i jest takie skrzyżowanie, Szczytniki Czerniejewskie - Jelitowo, między drogą krajową a drogą powiatową, tam mamy już bardzo wiele ofiar śmiertelnych, wielu młodych ludzi zginęło i tamtejsi mieszkańcy oczekują działania. Nie możemy się zasłaniać, że to jest droga powiatowa i droga krajowa, i że nie można się dogadać – podkreśla T. Tomaszewski.

Kandydatami SLD do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego będzie Tadeusz Tomaszewski i Anna Stanowska. Podczas dzisiejszej konwencji programowej SLD podziękowało za długą pracę w samorządzie Ryszardowi Karmolińskiemu, który od 1994 roku nieprzerwanie pełnił mandat radnego miejskiego i który postanowił zakończyć swoją publiczną działalność. Na listach Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego jest natomiast wielu doświadczonych samorządowców, były prezydent, wiceprezydenci, wicestarostowie, przewodniczący rad miejskich i rad powiatowych. – SLD Lewica Razem to przede wszystkim porozumienie, współpraca, dialog i nikogo nie odrzucamy. Uważamy, że z każdym, kto ma mandat społeczny, ma swoją reprezentację w Radzie Powiatu, należy współdziałać, bo droga, bo szkoła, bo szpital nie ma barwy politycznej, a my jesteśmy po to, żeby służyć ludziom – podsumowuje szef struktur SLD w powiecie gnieźnieńskim.

Gościem specjalnym konwencji był Tomasz Budasz, któremu SLD udzieliło poparcia w nadchodzących wyborach prezydenckich w Gnieźnie.

Poniżej prezentujemy listy wyborcze SLD, które wystawiono w trzech okręgach do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego:

Okręg nr 1 - Stare Miasto, Piekary, Skiereszewo, Grunwald, Pustachowa:
Jacek Kowalski, Marzena Dyc-Rewers, Hubert Matysek, Grzegorz Gliniewicz, Anna Wójcik–Starczewska, Grażyna Nitka, Przemysław Mularczyk, Marcin Sławiński, Eleonora Matuszewska.

Okręg nr 2 -  Winiary, Tysiąclecie:
Robert Andrzejewski, Henryk Gędek, Mariusz Mądrowski, Katarzyna Krawczyk, Jerzy Imbierowicz, Jerzy Michalak, Marlena Podlawska, Elżbieta Jóźwiak.

Okręg nr 3 - gm. Gniezno, Witkowo, Czerniejewo, Niechanowo:
Telesfor Gościniak, Bogusław Mołodecki, Jan Gorzelańczyk, Danuta Stefańska, Damian Miętkiewicz, Grażyna Grzybowska, Wiesława Papieska, Natalia Betke, Henryk Kryściak.

SLD wystawiło także dziewięcioro kandydatów na radnych w gminach: Kłecko (Elżbieta Janiak, Maciej Kubalewski); Kiszkowo (Zuzanna Modrak, Jan Radziński, Piotr Babrakowski); Gniezno (Marian Kaźmierczak, Waldemar Kwitowski, Krystyna Olejniczak, Dariusz Śmiałowski).

4 komentarzy

 • emilka
  emilka wtorek, 09, październik 2018 20:56 Link do komentarza Raportuj

  SAM ' KWIAT' !!!! Średnia wieku 70 plus. Proponuję odpoczynek - co macie do zaoferowania -lecytynę, ziółka na trawienie ??? Mojego głosu nie dostaniecie - stawiam na młodych.

 • zdziwiona
  zdziwiona poniedziałek, 08, październik 2018 17:26 Link do komentarza Raportuj

  Co tam robi Pan Budasz>?

 • Genowefa
  Genowefa poniedziałek, 08, październik 2018 00:01 Link do komentarza Raportuj

  Mają koalicję tak trudno zrozumieć Panie Marku

 • Marek ZYGMUNT   radny miasta Gniezna
  Marek ZYGMUNT radny miasta Gniezna niedziela, 07, październik 2018 16:48 Link do komentarza Raportuj

  Nic z tego nie rozumiem. "LEWICA RAZEM" robi konwencję powiatową, bo startuje jako samodzielna PARTIA do powiatu. Ok. To jest logiczne. Ale w takim razie, co tam robi Prezydent Miasta Gniezna...Pan Tomasz BUDASZ, jeżeli on do powiatu na radnego z ramienia tej partii nie startuje ?. Czy pan Prezydent Tomasz Budasz już też zmienił przynależność partyjną ? Czy Pan prezydent Tomasz BUDASZ z partii " PO " przeszedł już do PARTII "SLD" ?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.