http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nowy żłobek będzie działał od poniedziałku

Wyróżniony Nowy żłobek będzie działał od poniedziałku

Od poniedziałku będą tutaj uczęszczać nasi najmłodsi mieszkańcy. Filia Żłobka Miejskiego przy ulicy Sikorskiego jest gotowa na rozpoczęcie swojej działalności. W planach władz miejskich będą teraz kolejne tego typu placówki, bo liczba urodzeń w Gnieźnie rośnie w bardzo szybkim tempie. Działania zmierzająca do utworzenia następnych miejsc żłobkowych na terenie Gniezna mają zostać podjęte w niedalekiej przyszłości.


Momentami był to wyścig z czasem, bo było go mało, jak na tak duże przedsięwzięcie. Wszystko udało się jednak skończyć w zgodzie z przyjętym harmonogramem prac budowlanych. Od poniedziałku na 278 metrach kwadratowych dawnej  sklepowej  powierzchni w budynku mieszkalnym przy ulicy Sikorskiego będzie mieścił się żłobek, w którym ma przebywać na co dzień 50 dzieci. – Będą tutaj dwie grupy, w każdej będzie po 25 dzieci, a pracować będzie ogólnie 8 osób, w tym sześciu pracowników pedagogicznych i dwie panie woźne – mówi Ewa Kluczyńska, dyrektor Żłobka Miejskiego w Gnieźnie. Filią placówki będzie kierować natomiast jej zastępczyni, Urszula Przygodzka. – Zapotrzebowanie na żłobek jest duże, tyle mieliśmy zgłoszeń, że ok. 100 dzieci z tego naboru nie zostało przyjętych – dodaje E. Kluczyńska.

Dziś nowy żłobek wizytowali delegacja organizatorów i gospodarzy tego miejsca. – Takie właśnie jest zapotrzebowanie i potrzebujemy tych żłobków w tej chwili, dlatego ogromnie się cieszę, że udało się nam zrobić to wszystko w tym tempie bardzo ekspresowym. Chcę jasno powiedzieć, że nie byłoby to możliwe, gdyby nie ta współpraca z Gnieźnieńską Spółdzielnią Mieszkaniową. To jest współpraca bardzo uzasadniona ekonomicznie – zaznacza Tomasz Budasz, prezydent Gniezna. – To oni wykonali ten remont, a my będziemy przez następne 15 lat na podstawie umowy korzystali z tych pomieszczeń dla dobra dzieciaków, bo one będą miały tu naprawdę fajne warunki. To jest tylko początek, bo widzimy, jak ogromne jest zapotrzebowanie na kolejne miejsca żłobkowe oraz miejsca przedszkolne i skoro się powiedziało „A”, to trzeba powiedzieć „B”. Jeżeli będzie mi dane, będę budował dalsze żłobki – zapowiada T. Budasz.

Używając trochę innego określenia, można śmiało stwierdzić, że jest to transakcja wiązana. – Spółdzielnia nie zrobiła jakiegoś wielkiego tutaj interesu, na tym, że znalazła dużego dzierżawcę, choć rzeczywiście na przestrzeni lat duża część tych środków, które żeśmy zainwestowali, się nam zwróci – podkreśla Zdzisław Kujawa, prezes Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Myślę, że te środki zostały wydane na cel bardzo szczytny, bo jest duże zapotrzebowanie na miejsca w żłobkach i tego brakuje permanentnie. W przeciągu tych dwóch-trzech miesięcy jakoś udało się nam zaadaptować te pomieszczenia, do niektórych elementów można oczywiście mieć drobne zastrzeżenia, że można było wykonać to lepiej, ale jednak, to co zostało zrobione w tym czasie, bardzo krótkim, jest naprawdę na niezłym poziomie. Ten żłobek będzie dobrze służył mieszkańcom całego Gniezna, a przede wszystkim mieszkańcom Spółdzielni Mieszkaniowej, bo większość z nich będzie tutaj przyprowadzała swoje dzieci – podsumowuje Z. Kujawa.

Do obu żłobków miejskich od września będzie uczęszczało w sumie 180 dzieci z terenu Gniezna.

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.