http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Oświadczenie posła Krzysztofa Ostrowskiego

Wyróżniony Oświadczenie posła Krzysztofa Ostrowskiego

W związku z powtarzanymi informacjami o moich planach kandydowania na prezydenta Gniezna oświadczam, że nie zamierzałem i nie zamierzam startować w tegorocznych wyborach samorządowych. Z samorządem różnych szczebli byłem związany od lat dziewięćdziesiątych , w związku z czym uznałem, że obecnie dużo bardziej wskazane jest wykorzystywać swoją wiedzę i doświadczenie na szczeblu parlamentarnym, gdzie pracuję w Komisji Zdrowia, Komisji Spraw Zagranicznych, kilku zespołach parlamentarnych, w tym Parlamentarnym Zespole ds. Praw Pacjentów, który powstał z mojej inicjatywy i któremu przewodniczę.


Moja kandydatura  na prezydenta Gniezna została zgłoszona do Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Koninie przez posła Dolatę bez mojej wiedzy i zgody. Podczas posiedzenia Zarządu nie była ona w ogóle głosowana. Poseł Dolata podaje więc nieprawdziwe informacje, jakobym w ostatniej chwili wycofał swoją kandydaturę a zgłosił kandydaturę  Pawła Kamińskiego.

Jako kandydata na prezydenta Gniezna zaproponowałem Pawła Kamińskiego już kilka miesięcy temu. Paweł Kamiński jest przedsiębiorcą, ma wizję rozwoju Gniezna, społecznie organizował wiele akcji patriotycznych, Ogólnopolski Turniej Szachowy Pamięci Żołnierzy Wyklętych, spotkania z wybitnymi Polakami, m.in. ks. Stanisławem Małkowskim, posłem Januszem Szewczakiem, Janem Pietrzakiem, marsze w obronie życia, rodziny i niezależnych mediów. Członkiem Prawa i Sprawiedliwości został, podobnie jak wielu innych patriotów, po tragedii smoleńskiej.

Jego kandydatura została przegłosowana przez Zarząd Okręgowy miażdżącą przewagą głosów (16 za, cztery przeciw).

Krzysztof Ostrowski
Poseł na Sejm RP 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.