http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Przez zabawę kształtuje się charakter dziecka”

Wyróżniony „Przez zabawę kształtuje się charakter dziecka”

Wszystko trwało w zasadzie tylko chwilę, bo na więcej nie pozwoliła tym razem pogoda. W piątkowe popołudnie na Zielonym Zapleczu MOK-u zorganizowano coroczną imprezę pod hasłem Prezydencki Dzień Dziecka.


Wydarzenie miało charakter pikniku rodzinnego z watą cukrową, popcornem, słodyczami i całym mnóstwem gier, zabaw i innych atrakcji. Na scenie pojawił się też gość specjalny, czyli Anna Kukawska, aktorka występująca w serialu Policjanci i Policjantki, która specjalnie dla najmłodszych śpiewała przeboje z bajek i filmów animowanych. – To jeden z najwspanialszych dni roku i to nie tylko dla dzieciaków szczególnie, bo także dla nas dorosłych. Dziś możemy spełniać ich marzenia i sprawiać, by na ich twarzach gościł uśmiech. To jest zresztą najważniejsze w tym, co na co dzień robimy my dorośli, bo ten jego uśmiech i zadowolenie, to jest sens życia, tak myślę – mówi Michał Powałowski, wiceprezydent Gniezna, który dzieciakom złożył życzenia i rozdał słodycze.

– My, jako osoby dorosłe musimy z różnymi troskami sobie radzić, ale najważniejszym jest, żeby dzieci rosły beztrosko, bawiąc się i korzystając z tego wszystko, co dla nich tworzymy. Dla nich najważniejsze jest szczęście rodzinne, bo od rodziny zaczyna się wszystko i jak tam wszystko jest dobrze poukładane, to dziecko jest szczęśliwe na co dzień. Życzymy najmłodszym wiele radości, zero trosk i dużo zabawy, bo przez zabawę kształtuje się charakter dziecka – zauważa M. Powałowski.

Dziś te większe dzieciaki mogły pograć w unihokeja lub szachy, nieco młodsze rzucały piłeczkami do mini kosza i woreczkami w mini kręgle, a te najmniejsze kleiły figurki z ciasta plastelinowego i urzędowały w dmuchanej zjeżdżalni, którą oblegano najbardziej. Każdy mógł sobie zrobić na pamiątkę fotografię z trollami lub z Anną Kukawską, która oprócz pozowania do zdjęć, równie chętnie rozmawiała. – Co można innego zaśpiewać dziś dzieciom, jak nie piosenki z bajek, a zwłaszcza, że jest ich tyle i są tak wspaniałe, że szkoda by było sięgać po jakiś inny repertuar. Ja śpiewam tak naprawdę całe życie i to jest to coś, co kocham, nie chciałabym nigdy musieć wybierać pomiędzy aktorstwem a śpiewaniem, więc staram się godzić te dwie rzeczy. Pomysł narodził się wtedy, jak sama byłam taka małą dziewczynką, nie wiem, chyba miałam trzy latka i wtedy powiedziałam, że będę robić to właśnie i nic innego i tak się uparłam, że mi zostało – opowiada nam Anna Kukawska, która zaśpiewała m. in. piosenki Majki Jeżowskiej oraz z filmów Disneya i Akademii Pana Kleksa.

Niestety, tylko pogoda nie dopisała, bo pod koniec imprezy zgodnie z zapowiedziami zaczął padać deszcz. – Mam nadzieję, że już zawsze u nas będzie tak tłumnie przy okazji takich imprez, bo bardzo dużo dzieci nas odwiedziło – podkreśla Janka Matyska, instruktor z Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. – Atrakcji jest sporo, bo jest zumba, nauka tańca i kącik układania Kostki Rubika. Z okazji tegorocznego Dnia Dziecka daliśmy także szansę występu na scenie naszym sekcjom wokalnym i tanecznym, w których występują najmłodsi – dodaje J. Matyska.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.