http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Ta szkoła będzie perełką na tym osiedlu”

Wyróżniony „Ta szkoła będzie perełką na tym osiedlu”

To ma być kolejna duża inwestycja w oświatową infrastrukturę. Władze miejskie pozyskały właśnie dotację w wysokości przekraczającej pół miliona złotych. Za pozyskane pieniądze ma zostać wykonana termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 10 na os. Orła Białego w Gnieźnie. Przy okazji przypomniano o tegorocznych rekrutacjach do miejskich przedszkoli i szkół podstawowych.


Środki pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, a jeśli chodzi o sam remont elewacji placówki, to już drugi i trzeci etap tego przedsięwzięcia. Dotacja sięga kwoty 572 tysięcy złotych. – Bardzo mocno inwestujemy w tę szkołę i dzięki pozyskanemu dofinansowaniu jej kolejna część uzyska termomodernizację, a do tego wymienimy okna i drzwi, naprawimy dach oraz kominy, dzięki czemu placówka ta odzyska swój blask – zapowiada Tomasz Budasz, prezydent Gniezna.

– Ta szkoła będzie perełką na tym osiedlu i myślę, że ta reforma oświatowa, która została zapoczątkowała dwa lata temu, w tej chwili, jeśli chodzi o infrastrukturę zostanie zakończona. Nie zapominamy o innych naszych szkołach, bo również w tym roku inwestycje w naszych szkołach miejskich będą sięgały ponad 500 tysięcy złotych i w tym jest przede wszystkim wymiana boiska w Szkole Podstawowej nr 5 oraz w przedszkolach, gdzie ponad 430 tysięcy złotych  będzie przeznaczone na inwestycje, a od jesieni tego roku ruszy żłobek miejski na Osiedlu Tysiąclecia – zapowiada T. Budasz.

Przed rokiem za podobne pieniądze wykonana została pierwszą część inwestycji, którą dotyczyła przygotowania tej placówki do potrzeb najmłodszych, z racji przekształcenia istniejącej tutaj wcześniej szkoły gimnazjalnej w szkołę podstawową. – Przygotowano specjalne sale dla nowych uczniów z klas pierwszych, czwartych i siódmych. Wymieniono wyposażenie dla nich i wydzielono część szkoły, tak aby najmłodsi mieli swoją strefę i nie mieszali się niejako z uczniami starszymi – mówi Robert Andrzejewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Polskich Noblistów w Gnieźnie i jak dodaje, reforma była dużym wyzwaniem. – Dzisiaj chyba możemy stwierdzić, że podołaliśmy temu zadaniu, a to wszystko dzięki dużym środkom przeznaczonym na te remonty. Mogę powiedzieć, że rodzice, którzy przysłali do nas swoje dzieci po raz pierwszy odebrali to wszystko bardzo pozytywnie i  myślę, że kolejne grupy młodych uczniów, którzy przyjdą do tej szkoły we wrześniu też będą zadowolone – zapewnia R. Andrzejewski.

Przy okazji przypomniano o kończącej się właśnie rekrutacji do szkół podstawowych i wciąż trwającej rekrutacji do miejskich przedszkoli. – Jeżeli chodzi o rekrutację do szkół podstawowych to przygotowaliśmy w tym roku 665 miejsc, na które zgłosiło się oraz zostało zakwalifikowanych 624 uczniów przyszłych klas pierwszych i to pozwoli na utworzenie 29 oddziałów w 10 szkołach podstawowych – wylicz Michał Powałowski, który zapowiedział, że jutro w szkołach zostaną wywieszone listy uczniów zakwalifikowanych.

– W  przedszkolach przygotowaliśmy w tym roku 565 miejsc i tu do rekrutacji zgłosiło się 650 kandydatów i to trochę przerosło nasze oczekiwania. Nie mniej jednak w tej chwili zostało zakwalifikowanych 519 przedszkolaków i mamy jeszcze kilka miejsc wolnych w naszych przedszkolach i to jest Przedszkole nr 3, gdzie mamy popołudniówkę i tam jest 12 miejsc wolnych oraz Przedszkole nr 10 z oddziałami integracyjnymi, gdzie jest jeszcze 6 miejsc wolnych. Pojedyncze miejsca są też wolne w innych przedszkolach i myślę, że ok. 10 maja rodzice tych dzieci, których nie przyjęto do żadnego z przedszkoli dostana pisemną propozycję, do jakiej szkoły ich dziecko może zostać przyjęte – dodaje M. Powałowski.

1 komentarz

  • Lili
    Lili piątek, 27, kwiecień 2018 07:38 Link do komentarza Raportuj

    Perełki to mamy, przeszkody...ni to króliki ni to nutrie w centrum Gniezna na chodnikach.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.