http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„PiS chce rozmawiać z Polakami”

Wyróżniony „PiS chce rozmawiać z Polakami”

Ruszyła samorządowa kampania wyborcza Prawa i Sprawiedliwości po Polsce. Na mapie objazdowej po kraju w pierwszej kolejności znalazło się Gniezno. W niedzielne popołudnie szczegółowo zostały omówione propozycje zakomunikowane przez premiera.


Gniezno odwiedził w niedzielne popołudnie poseł Łukasz Schreiber, który odbył spotkanie z tutejszymi samorządowcami oraz mieszkańcami powiatu gnieźnieńskiego. Polityk tłumaczył, na czym polegają propozycje partii rządzącej, które przedstawione zostały podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. – Jak wczoraj zapowiedział pan prezes Jarosław Kaczyński, zaczyna się wielka ogólnopolska akcja spotkań z wyborcami. My już następnego dnia, czyli dzisiaj organizujemy takie spotkanie i przyjechał do nas poseł Łukasz Schreiber, który jest członkiem Komisji Finansów Publicznych i przewodniczącym podkomisji stałej ds. monitorowania systemu podatkowego – mówi Marcin Makohoński, były radny powiatowy PiS-u, a obecnie dyrektor Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie. – To będzie spotkanie, na którym będziemy omawiali nie tylko tematy ogólnopolskie, ale także chcemy mówić o naszych lokalnych zagadnieniach i o przygotowaniach do kampanii wyborczej, a Prawo i Sprawiedliwość ma się czym pochwalić i przez najbliższe miesiące będziemy zdawać mieszkańcom pełen raport z tego, co już udało się nam zrobić i że obietnice, które złożyliśmy znalazły pokrycie w rzeczywistości – twierdzi M. Makohoński.

Dlaczego partia rządząca za konieczne uważa objęcie władzy w samorządach? – Bo części projektów nie można zrealizować bez współpracy z samorządami. Jak obserwujemy i porównujemy, a potem patrzymy na efekty rządów 15 z 16 województw, w których wciąż jeszcze rządzi koalicja PO-PSL, to widzimy, jak źle, a wręcz fatalnie idzie wydawanie pieniędzy unijnych – uważa Łukasz Schreiber, poseł Prawa i Sprawiedliwość z Bydgoszczy. – To jest również potrzebne dla wprowadzenia przejrzystych zasad, ale to jest pytanie, na które muszą odpowiedzieć nam Polacy, czy chcą takiej zmiany. Z naszej perspektywy to jest konieczne – dodaje parlamentarzysta z Bydgoszczy.

Prawo i Sprawiedliwość podczas sobotniej konwencji w Warszawie ogłosiło swoje nowe propozycje programowe. – To jest program ogłoszony pod hasłem „Piątka Morawieckiego”, a poza tym jest jeszcze kilka innych propozycji, jak Matka+ czy wsparcie dla rolników. O tym wszystkim będziemy rozmawiali, bo tak jest idea tych spotkań i będziemy rozmawiali z Polakami o tym, co się dzieje obecnie w kraju, dlaczego następują te zmiany, które proponuje Prawo i Sprawiedliwość oraz dlaczego chcemy prosić Polaków o ich poparcie i dlaczego to jest ważne. To ma być nie tyle monolog, co dyskusja, więc kierunek tych rozmów i tego spotkania mają wyznaczyć nam sami mieszkańcy Gniezna, którzy powiedzą nam dziś, co jest dla nich ważne – podkreśla Ł. Schreiber.

W zorganizowanym w niedzielne popołudnie w auli szkoły medycznej spotkaniu uczestniczyli także gnieźnieńscy parlamentarzyści partii rządzącej, czyli senator Robert Gaweł i posłowie Zbigniew Dolata oraz Krzysztof Ostrowski. – Kwestie personalne w naszej partii są już przedyskutowane, ale ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, więc dzisiaj jest jeszcze zbyt wcześnie, by na ten temat mówić. Dziś chcemy rozmawiać na temat propozycji, które wczoraj przedstawił premier Mateusz Morawiecki. To jest kompleks propozycji, które dotyczą dość wielu sfer życia – tłumaczy Zbigniew Dolata, szef struktur powiatowych Prawa i Sprawiedliwości w Gnieźnie.

– One  dotyczą z jednej strony drobnej przedsiębiorczości, a więc małych firm, które będą mogły korzystać z najniższego w Unii Europejskiej CIT-u, który zmniejszamy z 15 proc. do 9 proc. i to dotyczy zmniejszonego ZUS-u, o czym długo dyskutowano, ale nikt  takiej decyzji nie podejmował. Z drugiej strony natomiast to będzie również propozycja dla rodziców, czyli program Wyprawka+ i 300 złotych na każde dziecko rozpoczynające naukę w danym roku szkolnym i już od sierpnia tego roku rodzice mogą spodziewać się tych kwot. Wreszcie są propozycje dla osób starszych i niepełnosprawnych, tj. propozycja, która została nazwana „Dostępność+” i 20 miliardów złotych w ciągu kilku lat na inwestycje w tej dziedzinie. W końcu dla mnie bardzo istotna propozycja dotycząca infrastruktury, bo ja byłem wnioskodawcą projektu ustawy o funduszu samorządowym, on wtedy nie uzyskał akceptacji, ale teraz okazuje się, że ta idea będzie realizowana w jeszcze większym wymiarze, bo to będzie 5 miliardów w ciągu 18 miesięcy na dofinansowanie budowy i remontów dróg samorządowych – informuje Z. Dolata.

Gnieźnieński poseł mówił również o innych pomysłach, bardzo istotnych z punktu widzenia poprawiania wskaźnika demograficznego w Polsce. – To jest propozycja uposażenia emerytalnego dla matek, które urodziły cztery i więcej dzieci i to jest ważne, bo często te matki, które nie pracowały, a opiekowały się swoimi dziećmi, żeby miały możliwość otrzymania najniższej emerytury. To są tez inne propozycje, czyli darmowe lekarstwa dla kobiet w ciąży i premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka – dopowiada Z. Dolata.

4 komentarzy

 • Eugeniusz
  Eugeniusz wtorek, 17, kwiecień 2018 22:18 Link do komentarza Raportuj

  SLD przypomina mi puste półki w sklepach albo ocet na półkach. Obecna platforma - afery, oszustwa, przekręty. Tylko niewidomy i głuchy może na nich zagłosować.

 • Zenon
  Zenon wtorek, 17, kwiecień 2018 16:16 Link do komentarza Raportuj

  Jeżeli SLD to emeryci to wasz elektorat na tych zdjęciach to w większości geriatria. Ciagle te same twarze.

 • Wyborca
  Wyborca poniedziałek, 16, kwiecień 2018 20:30 Link do komentarza Raportuj

  Panie Fischer, bo przestanę pana lubić, co ma PiS zrobić w samorządzie miejskim, jak jest opanowany przez PO i SLD? A w nadchodzących wyborach i tak PiS będzie miał większość w samorządzie miejskim. PO tonie, SLD - emeryci tylko są mocni w intrygach.

 • Piotr Fischer
  Piotr Fischer poniedziałek, 16, kwiecień 2018 19:25 Link do komentarza Raportuj

  Bardzo dobre decyzje Prezesa PIS Pana Jarosława Kaczyńskiego i Premiera ( najlepszego , moim zdaniem, od 1989r. ) Pana Mateusza Morawieckiego. Doskonale wiem na jaką partię będę głosował w wyborach parlamentarnych w 2019r. Również doskonale wiem, że nie zagłosuję na kandydatów PIS do Rady Miasta Gniezna oraz kandydata PIS na Prezydenta Miasta Gniezna. Panowie : Zbigniew Dolata, Krzysztof Ostrowski i Robert Gaweł ( czy zapisał się już do PIS, czy nadal się boi ? ) proszę pokażcie mieszkańcom Gniezna sukcesy PIS w samorządzie miejskim oraz propozycje programowe i personalne na nadchodzące wybory.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.