http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Ważne informacje o moście na Małej Wełnie w Kłecku!

Wyróżniony Ważne informacje o moście na Małej Wełnie w Kłecku!

W związku z budową nowego mostu na rzece Mała Wełna, Inwestor – Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich – przygotował oficjalne objazdy związane z realizowaną inwestycją w mieście Kłecko. Na odcinku Wągrowiec - Gniezno, dla samochodów osobowych zostanie poprowadzony objazd drogą wojewódzką nr 197 Gniezno - Kiszkowo - Sławica - Wągrowiec. Z kolei dla tranzytu i pojazdów powyżej 3,5 tony objazd poprowadzony zostanie drogą S5 na odcinku Gniezno - Kostrzyn, dalej drogą krajową nr 92 Kostrzyn – Swarzędz – Poznań i drogą wojewódzką nr 196 Poznań – Murowana Goślina – Wągrowiec. Ponadto dla pieszych i rowerzystów zostanie udostępniona kładka tymczasowa w rejonie dotychczasowego mostu.


Mając świadomość utrudnień, jakie zamknięcie mostu spowoduje dla mieszkańców, Burmistrz Adam Serwatka i Rada Miejska Gminy Kłecko zdecydowali o przyspieszeniu realizacji zadania przebudowy Stadionu Miejskiego w Kłecku. Zadanie to polegać będzie, m.in. na remoncie szatni, przebudowie ciągów komunikacyjnych na stadionie i w jego otoczeniu, przygotowaniu miejsc parkingowych w okolicy stadionu, uruchomieniu nowych dojść na stadion dla kibiców, montażu piłkochwytów, ogrodzenia oraz innych elementach. Aby umożliwić sprawną realizację tej inwestycji planuje się uruchomienie tymczasowej przeprawy przez Małą Wełną. Rozpoczęcie inwestycji na Stadionie Miejskim spowoduje, że władze samorządowe będą mogły udostępnić przejazd przez teren Stadionu Miejskiego dla ruchu lokalnego do 3,5 tony.

Prace związane z utwardzeniem drogi wewnętrznej na stadionie i terenie planowanego w przyszłości parkingu przy stadionie, już się rozpoczęły. Montaż tymczasowego mostu, na którym gmina udostępni przejazd dla ruchu samochodowego do 3,5 tony  ma zostać zrealizowany z dniach 7-11 maja 2018 r. Udostępnienie przejazdu przez teren Stadionu Miejskiego dla mieszkańców gmina planuje uruchomić ok. 14 maja 2018 roku. O zasadach przejazdu przez teren Stadionu Miejskiego Gmina poinformuje w najbliższych dniach.

Informujemy również, że w dniu 20 kwietnia 2018 roku gmina Kłecko otrzymała informację od wykonawcy budowy nowego mostu firmy MOST Sp. z o.o., o zmianach w organizacji ruchu w okresie tzw. „długiego weekendu majowego”. Firma MOST Sp. z o.o. biorąc pod uwagę sugestie przedstawicieli samorządu gminnego i mieszkańców, zdecydowała o wprowadzeniu następującego harmonogramu zamknięcia mostu na rzece Mała Wełna:

- 24 kwietnia 2018 roku – zamknięcie mostu dla ruchu samochodowego;

- 28 kwietnia – 6 maja 2018 roku – przywrócenie ruchu samochodowego na moście na rzece Mała Wełna;

- 7 maja 2018 roku – zamknięcie mostu dla ruchu samochodowego.

Więcej na temat budowy mostu na Małej Wełnie w Kłecku - tutaj

2 komentarzy

 • Przemo
  Przemo piątek, 20, kwiecień 2018 18:28 Link do komentarza Raportuj

  A którędy nasze gimbusy i pekaesy do Gniezna będą jeździć?Bo rok szkolny jeszcze trwa a autobus to chyba powyżej 3,5 tony?

 • Gość
  Gość środa, 18, kwiecień 2018 17:49 Link do komentarza Raportuj

  Czy w końcu będzie ten przejazd alternatywny dla samochodów osobowych czy też nie,jeżeli tak to od kiedy??
  Gmina chyba od wczoraj nie wiedziała o tej inwestycji ....

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.