http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Czasem trudno jest łączyć sport z nauką”

Wyróżniony „Czasem trudno jest łączyć sport z nauką”

Ich sukcesy sportowe mają najczęściej niezapomniany smak zwycięstwa, który towarzyszy im jeszcze przez długi czas, ale dzisiejszy dzień powinni również zapamiętać na długo. Do młodych sportowców z powiatu gnieźnieńskiego trafiły właśnie wyróżnienia w postaci stypendiów sportowych.


Dzisiaj w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie miało miejsce uroczyste wręczenie stypendiów sportowych, które przyznał Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego. – Po raz kolejny przyznaliśmy stypendia wyróżniającym się sportowcom, którzy w 2017 roku mieli duże osiągnięcia w swoich dyscyplinach sportowych. Kwota, która zostanie podzielona miedzy wszystkich 23 sportowców, to 30 tysięcy złotych. Do grona tych bardzo popularnych dyscyplin sportowych, a więc: koszykówki, piłki ręcznej, hokeja na trawie i triathlonu, dołączają takie dyscypliny jakby lekko niszowe, czyli mamy i zapaśnika, i najmłodszego dzisiejszego bohatera, czyli szachistę – mówi Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie. – Cieszymy się, że w ten sposób możemy promować i te nie takie bardzo szumne dyscypliny, ale jakże ostatnio popularne – dodaje.

Prawo ubiegania się o takie stypendia mają wszystkie kluby sportowe, które działają na terenie powiatu gnieźnieńskiego. – Takie wnioski są składane do końca listopada, w tym przypadku to było jeszcze w 2017 roku. Powołana uchwałą komisja te wnioski sprawdza pod względem formalnym i merytorycznym. Za osiągnięcia kwalifikujące do ubiegania się o takie stypendium jest m. in. zajęcia miejsc 1-8 w ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży i w mistrzostwach Polski juniorów młodszych oraz miejsc 1-12 w mistrzostwach Polski juniorów – mówi Tomasz Pokładecki, inspektor Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie. - Wszystkich wniosków mieliśmy 32, ale tylko 23 osoby spełniły wymagania formalne i te osoby otrzymały stypendia na okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku. To jest kwota taka sama dla wszystkich, a więc 100 złotych przekazywanych co miesiąc na konto każdego z tych zawodników – wylicza T. Pokładecki.

Każda nagroda, oprócz zwycięstwa dla sportowca jest dodatkowym podkreśleniem jego osiągnięć sportowych. – Dla mnie to jest ważna nagroda i my wszystkie jesteśmy dumne, że mogłyśmy dostać takie wyróżnienie. My, jako piłkarki grające w jednej drużynie na takie indywidualne wyróżnienia musimy dodatkowo popracować. Trzeba dążyć do celu i spełniać marzenia, żeby być jeszcze lepszym sportowcem, na tym skupiamy swoje myśli – podkreśla piłkarka ręczna Agata Alwin z klubu MKS „Pyry” Gniezno. – Mamy wychowanie fizyczne 10 razy w tygodniu i jak wracamy do domów z treningów, to czasem trudno jest łączyć sport z nauką, ale ja jakoś daję radę. Pieniądze przeznaczę na różne dodatki sportowe, żeby łatwiej mi było w tym sporcie rozwijać swoje umiejętności – dodaje A. Alwin.

Stypendia uzyskali:
Agata Alwin - UKS Tuzinek Gniezno, Michał Banaszak - MKK Gniezno, Szymon Bereźnicki - KS Husarz Gniezno, Maja Bielińska - MKS PR Gniezno, Weronika Cieślicka - Międzyszkolny Klub Sportowy Gniezno, Natasza Jabłońska - UKS Tuzinek Gniezno, Wojciech Jaśkowiak - UKH Start 1954 Gniezno, Paulina Kabacińska - UKS Tuzinek Gniezno, Piotr Leśniczak - MKK Gniezno, Filip Lewandowski - UKH Start 1954 Gniezno, Oskar Łuszczyński - KS Stella Gniezno, Bartosz Majorczyk - GTT Diament, Olga Masłowska - GTT Diament, Maksymilian Meler - KS Stella Gniezno, Maksymilian Nowak - KS Stella Gniezno, Joanna Piórek - AKT Samuraj, Klaudia Piórek - AKT Samuraj, Aleksandra Politowicz - AKT Samuraj, Martyna Rachela - MKS PR Gniezno, Piotr Stawski - UKH Start 1954 Gniezno, Monika Walkowska - MKS PR Gniezno, Dariusz Wietrzyński - MKS Gniezno, Jan Wojdak - LKS Chrobry Gniezno.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.