http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Czasowe ograniczenia w ruchu

Wyróżniony Czasowe ograniczenia w ruchu

Prace budowlane na trasie powstającego Traktu Królewskiego nabierają tempa. W związku z rozpoczynającymi się inwestycjami, w kilku lokalizacjach w których docelowo staną elementy nowego szlaku turystycznego, wystąpią czasowe ograniczenia ruchu pieszego lub kołowego.


Pierwsze poważniejsze ograniczenia mogą wystąpić od piątku, 16 marca w dwóch lokalizacjach. Nad jez. Jelonek rozbierany i przygotowywany pod montaż nowej nawierzchni będzie kilkunastometrowy fragment istniejącej promenady od strony ul. Poznańskiej (patrz zdjęcie poniżej).

Z kolei rozpoczęcie prac przy największej z inwestycji infrastrukturalnych związanych z powstaniem Traktu Królewskiego – czyli utworzenie nowego skweru u zbiegu ul. Dąbrówki i Łubieńskiego – spowoduje czasowe zamknięcie dla ruchu pieszego fragmentu chodnika (patrz schemat poniżej).

Przypomnijmy, że Trakt Królewski, czyli posągi królów, postaci z piastowskich legend, edukacyjne makiety oraz tablice informacyjne czy infokioski już wkrótce zaczną pojawiać się na ulicach Gniezna. „Przewodnikiem” pomiędzy poszczególnymi elementami powstającego Traktu Królewskiego będą skierowane do najmłodszych turystów rzeźby królików, nawiązujące do najważniejszych momentów z historii miasta. Całość inwestycji ma zostać zrealizowana do końca listopada 2018 r.

Łączny koszt  Traku to 3 498 100 zł, z czego 2 149 939 zł to środki pozyskane w ramach projektu „Rozwój kluczowego szlaku dziedzictwa kulturowego województwa wielkopolskiego pn. Szlak Piastowski” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.