http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dłużnicy w dwa lata odpracowali ponad 140 tys. zł!

Wyróżniony Fot. gniezno.eu Fot. gniezno.eu

Minęły dwa lata od momentu, kiedy Miasto Gniezno z inicjatywy prezydenta Tomasza Budasza rozpoczęło program odpracowywania zaległości czynszowych, dla osób zamieszkujących w miejskim zasobie. 79 osób w tym czasie zdecydowało się na taką formę spłaty swojego długu.


Zarządzenie dotyczące sprawy spłaty zadłużenia z tytułu należności za korzystanie z lokali mieszkalnych wchodzących w skład komunalnego zasobu Gminy Miasto Gniezno w formie świadczenia zastępczego obowiązuje od marca 2016 roku. Dłużnicy będący w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, mogą spłacać należności z tytułu korzystania z lokali mieszkalnych w formie świadczenia zastępczego na rzecz Gminy Miasto Gniezno lub gminnych jednostek organizacyjnych. Mogą po prostu odpracować swój dług. Aby skorzystać z programu odpracowania zadłużenia należy pobrać, wypełnić i złożyć wniosek w Urzędzie Miejskim.

Wniosek ten dostępny jest na stronie internetowej urzędu oraz w Wydziale Usług Społecznych w Referacie ds. Polityki Mieszkaniowej (oficyna). Do obowiązku dłużnika podejmującego się odpracowania zadłużenia należy regulowanie bieżących należności z tytułu korzystania z lokalu mieszkalnego.

Od wejścia w życie programu odpracowywania czynszów w formie świadczenia zastępczego,do 28.02.2018 roku podpisano umowy z 79 dłużnikami. Także do tego czasu odpracowano zadłużenie w łącznej kwocie ponad 140 tys. zł. Dzięki podjętym staraniom 21 dłużników całkowicie odpracowało swoje zaległości w łącznej wysokości ok 69 tys. zł, co poskutkowało przywróceniem tytułu prawego do lokalu (zawarcie umowy najmu) i umożliwiło wystąpienie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej o dodatek mieszkaniowy lub zamianę lokalu, na lokal o wyższym standardzie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.