http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Urząd Miejski wkrótce z nowymi e-usługami

Wyróżniony Urząd Miejski wkrótce z nowymi e-usługami

Będzie prościej, wygodniej i przede wszystkim na miarę XXI wieku. Gnieźnieński magistrat w tym roku przeznaczy ponad 1 mln 200 tys. zł na projekt rozwijający komunikację elektroniczną, z czego aż 1 mln 45 tys. zł to środki pozyskane z funduszy europejskich. Z nowości skorzystają nie tylko urzędnicy, ale przede wszystkim osoby korzystające z usług Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.


Urząd Miejski właśnie ogłosił przetarg na projekt pod nazwą „Rozwój i integracja systemów informatycznych wspierających komunikację elektroniczną”. Głównym celem projektu jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do szerokiego zakresu usług publicznych dostępnych drogą elektroniczną. W rezultacie wpłynie to na poprawę sprawności działania urzędów administracji samorządowej, jakości obsługi obywateli a także dostępu obywateli do informacji publicznej. W ramach projektu jeszcze  w tym roku do urzędu trafi 40 nowych komputerów. Sprzęt zostanie wyposażony w oprogramowanie GIS, czyli w program mapowy z wieloma modułami. Znajdą się w nim m.in. mapy z planami zagospodarowania przestrzennego, parkami, zaznaczoną własnością działek, obiektami znajdującymi się w ewidencji zabytków.

W nowym oprogramowaniu nie zabraknie także planu miasta, z zaznaczonymi budynkami użyteczności publicznej, oferty inwestycyjnej itd. Te udogodnienia znacznie poprawią jakość pracy urzędników, ale przede wszystkim stanowią ułatwienia dla mieszkańców. Osoba zainteresowana np. wydaniem przez Wydział Architektury i Urbanistyki zaświadczenia o Warunkach Zabudowy będzie mogła załatwić sprawę bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem internetu.

Miasto Gniezno realizuje projekt wspólnie z 16 innymi samorządami. Jego całkowita wartość to 11 158 974, 66 zł, łączne dofinansowanie dla wszystkich gmin to 9 451 466, 63 zł. Wartość gnieźnieńskiej części projektu to 1 230 000,00 zł, z czego 1 045 500,00 zł to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Program będzie realizowany do końca 2018 r.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.