http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gniezno wyróżnione przez Wojewodę za pomoc rodzinom

Wyróżniony Gniezno wyróżnione przez Wojewodę za pomoc rodzinom

Wyróżnienie w konkursie „Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie” odebrał z rąk Wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna oraz wicewojewody Marleny Maląg prezydent Tomasz Budasz. Miasto Gniezno zostało jedną z trzech wyróżnionych gmin, obok Leszna i Śremu. Uroczystość odbyła się 18 grudnia, w Sali Celichowskiego w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim.


Ogłoszony przez wojewodę wielkopolskiego konkurs adresowany jest do gmin, i pozwala na wyróżnienie tych samorządów, które w wyjątkowy sposób realizują założenia polityki prorodzinnej. Jego celem jest promowanie działań prorodzinnych gminach oraz wybór liderów wśród wielkopolskich gmin przyjaznych rodzinie.

Oceny przesłanych zgłoszeń dokonała Rada Rodziny działająca przy Wojewodzie wielkopolskim oraz powołani w skład komisji konkursowej przedstawiciele samorządu gmin – laureatów poprzedniej edycji konkursu „Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie”. Zarówno pierwsza, jak i tegoroczna edycja konkursu, cieszyła się dużym zainteresowaniem samorządów.

Gniezno zdobyło uznanie za swoje działania na rzecz rodzin na różnych polach: funkcjonowanie Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny oraz Wielkopolskiej Karty Rodziny, jak i Gnieźnieński Program Dla Rodzin Wielodzietnych „Rodzina 3+”, i wprowadzone w nim ulgi między innymi w opłacie za wywóz śmieci dla rodzin „3+”, na bilety miesięczne MPK, za pobyt dziecka w przedszkolu, za udział dziecka w sekcjach MOK, czy też na korzystanie z miejskiego basenu. Bardzo dobrze oceniona została również organizacja IV ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin, który Gniezno gościło w czerwcu ubiegłego roku.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.