Logo
Wydrukuj tę stronę

Darz Bór w Kłecku. Jubileusz koła łowieckiego „Sarna”!

Wyróżniony Darz Bór w Kłecku. Jubileusz koła łowieckiego „Sarna”!

Czy można mieć 70 lat, a mimo to być żwawym, pełnym energii i planów na przyszłość młodzieniaszkiem? Tak, można, a najlepszym tego przykładem jest kłeckie koło łowieckie.


Koło Łowieckie nr 61 „Sarna” z Kłecka świętowało jubileusz siedemdziesięciolecia  istnienia. Już od godz. 13.00 na kłeckim Rynku (Plac Powstańców Wlkp.) zaczęli się gromadzić myśliwi spod znaku Sarny, ich rodziny, sponsorzy, zaproszeni goście, poczty sztandarowe okolicznych kół łowieckich i kłeckich placówek oświatowych, sympatycy i przyjaciele oraz mieszkańcy miasta. Stamtąd, pod przewodnictwem i przy akompaniamencie zespołu muzyki myśliwskiej „Nemrod” zgromadzeni udali się do kościoła parafialnego w Kłecku.

Mszę św. odprawił ksiądz dziekan Mirosław Kędzierski. Biorący udział we mszy św. zespół muzyczny w znaczący sposób wzbogacił jej muzyczną oprawę. Ksiądz Proboszcz, tradycyjnie już, wygłosił piękne i mądre kazanie, a przedstawiciele koła złożyli na jego ręce dary, w tym specjalnie wykonany ornat, oczywiście z motywem św. Huberta.
    
Po liturgii, znowu pod przewodnictwem zespołu, nastąpił uroczysty przemarsz przez miasto. Ciąg dalszy uroczystości miał bowiem miejsce w Amfiteatrze w Parku Miejskim. Spotkanie poprowadził Waldemar Kujawski. W tej części jubileuszowej uroczystości między innymi, przypomniano minione 70 lat historii koła łowieckiego „Sarna”, uhonorowano medalami i okolicznościowymi upominkami zasłużonych działaczy, wyróżniono osoby współpracujące z Kołem Łowieckim „Sarna”, wręczono mnóstwo podziękowań, listów gratulacyjnych itp.

Na spotkanie do Amfiteatru przybyli między innymi: przedstawiciele Zarządu Okręgowego PZŁ w Poznaniu, delegacje wszystkich kół łowieckich z powiatu gnieźnieńskiego, Adam Serwatka – Burmistrz Gminy Kłecko, ks. Mirosław Kędzierski – Proboszcz Parafii Kłecko, a z Poznania – specjalnie na jubileusz – przyjechał prof. dr hab. Jerzy Siepak. Profesor Siepak, wraz ze swoimi braćmi, Marianem i Janem (łowczy K.Ł. „Sarna”) są potomkami jednego z założycieli kłeckiego koła, przed 70-ciu laty.

Po części oficjalnej zebrani ponownie mieli możliwość wysłuchać fantastycznego koncertu w wykonaniu zespołu „Nemrod”, a następnie wzięli udział w biesiadzie myśliwskiej oraz w myśliwskim pikniku, w którym jedną z atrakcji był pieczony na ogniu dzik. Imprezie towarzyszyła wystawa zdjęć, dokumentujących historię kłeckiego łowiectwa, prezentacja trofeów myśliwskich, gry i zabawy dla najmłodszych (np. koło fortuny) oraz dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Święty Hubert się spisał na medal, uroczystościom towarzyszyła dobra pogoda.

Informacjelokalne.pl