http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Słodki upominek z okazji Dnia Kobiet

Wyróżniony Słodki upominek z okazji Dnia Kobiet

W dzisiejsze popołudnie na ulicach Gniezna pojawili się działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Z okazji przypadającego Święta Kobiet postanowili przygotować dla naszych mieszkanek niespodziankę. Nie mogło zabraknąć także oświadczenia politycznego na temat dylematów, z którymi obecnie borykają się polskie kobiety.


Radni miejscy oraz powiatowi, a także lokalni działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Gnieźnie postanowili z okazji przypadającego 8 marca Dnia Kobiet złożyć życzenia mieszkankom Pierwszej Stolicy Polski. - Ten rok przejdzie do historii, jeśli chodzi o Dzień Kobiet w Polsce, bo w blisko 90 miastach naszego kraju odbywają się dziś protesty, po raz pierwszy na taką skalę w demokratycznej Polsce i widać wyraźnie, że kobiety muszą ponownie walczyć o swoje prawa – powiedział podczas krótkiej konferencji prasowej Tadeusz Tomaszewski, były poseł i szef struktur powiatowych SLD w Gnieźnie.

- W roku 1910 po raz pierwszy obchodzono Dzień Kobiet, a dwa lata wcześniej w Stanach Zjednoczonych kobiety musiały walczyć o swoje podstawowe prawa, jak 8-godzinny dzień pracy czy traktowanie na równi z mężczyznami. Dziś kobiety pracujące w marketach nadal muszą walczyć o 8-godzinny dzień pracy i o to, by rząd polski zechciał finansować in-vitro oraz nowoczesne badania prenatalne, czy też stwarzać możliwości łącznia pracy i rodzicielstwa. O te wszystkie rzeczy dzisiaj kobiety nadal walczą na ulicach w Polsce – przypomina polityk SLD.

Członkowie lewicowej partii z tej okazji wyszli na ulice Gniezna i rozdawali napotkanym paniom czekolady. Oprócz byłego posła, życzenia przekazywali: Jacek Kowalski, Zdzisław Kujawa, Marcin Jagodziński, Ryszard Karmoliński, Mariusz Mądrowski i Stanisław Dolaciński. - Dziś chcemy zaznaczyć, że szanujemy wszystkie kobiety, nie tylko 8 marca, ale także przez cały rok. Przekazujemy tym razem nie kwiatek, a słodki upominek z zaznaczeniem, że również popieramy ich prawa. Łącznie zakupiliśmy 800 takich czekolad z naszych składek – dodaje T. Tomaszewski.

Warto wspomnieć, że pierwsze wzmianki na temat święta kobiet odnaleźć można już w podaniach starożytnych, gdzie opisywano „matronalia”, czyli święto rzymskie obchodzone przez kobiety zamężne, które 1 marca udawały się do świątyni Junony na Wzgórzu Eskwilińskim, by tam złożyć kwiaty oraz modlić się o szczęście w życiu małżeńskim. Tego dnia też mężczyźni obdarowywali swoje małżonki prezentami, a dla służby domowej wyprawiano drobny poczęstunek. Dzień Kobiet jest obchodzony 8 marca od roku 1910, obecnie święto to jest ustanowione w 55 krajach całego świata.

2 komentarzy

  • normalny
    normalny piątek, 10, marzec 2017 10:32 Link do komentarza Raportuj

    Ale Ciebie boli "wuja". Nienawiść na pierwszym miejscu. Za chwile tacy jak ty znikną z przestrzeni publicznej, nie ludzie normalni do których ty się nie zaliczasz.

  • wuja jozek
    wuja jozek czwartek, 09, marzec 2017 19:16 Link do komentarza Raportuj

    A te ,,czerwone pajaki,, to znowu agituja. Przeciez komuny juz nie ma. Wasze dni juz minely i nie powroca. Niedlugo i Was rozlicza.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.