http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Ponad milion złotych trafi z Miasta do Powiatu!

Wyróżniony Ponad milion złotych trafi z Miasta do Powiatu!

Podczas krótkiego briefingu prasowego doszło dziś do zakończenia sprawy, która od kilku miesięcy elektryzowała opinię publiczną, a dotyczy przyszłości ostatniego piętra jednej z gnieźnieńskich szkół, w której miał być utworzony ośrodek dla trudnej młodzieży.


W czwartkowe popołudnie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gnieźnie podpisano akt notarialny dotyczący sprzedaży części nieruchomości znajdującej się w budynku gimnazjum przy ul. Pocztowej. Do takiego porozumienia doszło już kilka miesięcy temu, a jego efektem będzie przejęcie pomieszczeń schroniska młodzieżowego przez Urząd Miejski w Gnieźnie. Przypomnijmy, że wcześniej władze powiatowe planowały utworzyć w tym miejscu Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii, co spotkało się z dużym sprzeciwem społecznym wielu środowisk. - Tak będzie lepiej, jeżeli właściciel nieruchomości będzie jeden. Nam natomiast te pieniądze przydadzą się i rozsądnie je zagospodarujemy – mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński.

Z podpisanego dokumentu wynika, że Powiat Gnieźnieński zbywa na rzecz miasta Gniezno 15 procent swoich udziałów w nieruchomości, która mieści się przy ul. Pocztowej 11. - Jeżeli chodzi o wymiar finansowy, to uzyskaliśmy z tej sprzedaży 1.230.000 złotych – informuje pani starosta. Do końca 2016 roku w sprzedanych pomieszczeniach nadal będzie funkcjonowało schronisko, za których dzierżawę przez ten czas powiat będzie musiał płacić. - Jest to bardzo przychylna dla nas oferta, bo będziemy musieli płacić miesięcznie tylko 1.115 złotych – dodaje B. Tarczyńska.

Jak wiemy, funkcjonowanie dotychczasowych miejsc noclegowych w tym miejscu będzie kontynuowane. Prezydent zwrócił się jednocześnie do starosty, aby z dniem 1 stycznia 2017 roku przekazać zadanie prowadzenia schroniska młodzieżowego Urzędowi Miejskiemu w Gnieźnie na okres 10 lat. - Do końca roku użyczamy te ponad tysiąc metrów na zasadzie dzierżawy za symboliczne 10 groszy za metr kwadratowy i starostwo do końca roku będzie prowadziło tę jednostkę. Potem schronisko to będzie prowadzone dalej przez nas i odpowiedni inwestycje w to schronisko zostaną poczynione – zapowiada Tomasz Budasz, prezydent Gniezna.

Najwyżsi przedstawiciele władz miejskich i powiatowych pokazują tym samym, że po raz kolejny chcą i potrafią współpracować w niektórych sprawach. - Ta współpraca z miastem z korzyścią wpływa na dobro mieszkańców. Korzyści są obopólne dla obu samorządów. Sądzę, że takich działań w przyszłości będzie jeszcze więcej – uważa B. Tarczyńska.

Z informacji uzyskanych już po spotkaniu wynika, że uzyskane ze sprzedaży nieruchomości pieniądze zostaną w całości zainwestowane na adaptację pomieszczeń po dawnej szkole przy ul. Gdańskiej w Gnieźnie na Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii. Wykonanie prac związanych z remontem dwóch pięter, w których zlokalizowane zostaną sale klasowe i internat ma kosztować powiat ok. 2 miliony złotych. Ośrodek według wcześniejszych założeń powinien zacząć funkcjonować już od 1 września i jak słyszymy od władz Starostwa Powiatowego wszystkie prace z tym związane mają zakończyć się do tego czasu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.