http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wakacyjne weekendy za darmo!

Wyróżniony Wakacyjne weekendy za darmo!

Czy w weekendy lipca i sierpnia będziemy jeździli autobusami MPK za darmo? Wszystko na to wskazuje.


Na najbliższej sesji Rady Miasta Gniezna (22 czerwca) radni będą podejmować uchwałę dotyczącą darmowych przejazdów autobusami MPK w weekendy w lipcu i sierpniu (uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie wysokości opłat za usługi przewozowe świadczone przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Gnieźnie).

Proponowana zmiana uchwały zwalnia z opłat wszystkich pasażerów korzystających z usług przewozowych w komunikacji miejskiej, świadczonych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Gnieźnie we wszystkie soboty i niedziele od dnia 1 lipca do dnia 31 sierpnia. Wprowadzenie przejazdów bezpłatnych podczas tradycyjnego sezonu urlopowego i wakacyjnego, tj. w lipcu i sierpniu, ma przyczynić się do ożywienia centrum miasta oraz do umożliwienia wszystkim mieszkańcom Gniezna i przyjezdnym udziału w licznych wydarzeniach kulturalnych podczas trwającego przez cały okres letni Królewskiego Festiwalu Artystycznego.

- Zwolnienie z opłat za przejazdy w weekendy w lipcu i sierpniu wszystkich pasażerów to rozwiązanie, które promuje komunikację miejską i może skłonić do zmiany nawyków komunikacyjnych i skorzystania z komunikacji miejskiej również przez mieszkańców poruszających się na co dzień samochodami prywatnymi – mówi prezydent Gniezna Tomasz Budasz.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, proponowana uchwała uzupełnia również ofertę biletów długookresowych. Są to bilety kwartalne imienne na 1 i 2 linie, bilet kwartalny imienny na sieć. Dzięki tej ofercie pasażer nabywa po niższej cenie bilet, dokonując czynności zakupu raz na kwartał, a dzięki temu odciążone zostają punkty sprzedaży biletów. Proponowane w uchwale ceny biletów normalnych i ulgowych kwartalnych imiennych: na 1 linię 190 zł i 95 zł; na 2 linie 230 zł i 115 zł; sieciowy 250 zł i 125 zł.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.