http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Stało się to co miało się stać. Prezydent Budasz z absolutorium

Wyróżniony Stało się to co miało się stać. Prezydent Budasz z absolutorium

To była zwykła formalność. Po pozytywnej opinii dotyczącej wykonania budżetu miasta Gniezna za 2015 rok wydanej przez Regionalną Izbę Obrachunkową, miejscy rajcy wyrazili swoje zaufanie do prezydenta Tomasza Budasza.


„W ocenie Składu Orzekającego przedłożone sprawozdanie z wykonania budżetu za 2015 rok spełnia wymogi określone w art. 5 ust. 1 pkt 2 i 3, dokonane w trakcie roku budżetowego 2015” - takiej treści orzeczenie spłynęło na ręce radnych miejskich z Regionalnej Izby Obrachunkowej, co praktycznie oznacza udzielenie absolutorium prezydentowi i jego współpracownikom za poprzedni rok. – Poprzedni rok prezydenta oceniamy pozytywnie – mówi Jan Budzyński, radny SLD. – Oceniamy nie tyle politycznie, co merytorycznie w oparciu o opinię RIO, która jest pozytywna. Zresztą to także ocena pracy Rady, przecież byliśmy cały czas na sesjach, braliśmy udział w zmianach w budżecie i uważam, że prezydent wywiązał się dobrze ze swojego zadania – przedstawia stanowisko klubu SLD radny.

Swojego zadowolenia z wykonania przez prezydenta budżetu nie kryje także klub Platformy Obywatelskiej słowami radnego Dariusza Banickiego: – Budżet z nadwyżką prawie dziesięciomilionową. Ten budżet pomniejszył deficyt miasta, a poza tym inwestycje czyli ukoronowanie Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie, czy sala gimnastyczna w gimnazjum nr 1, ale też program „Kawka” powodują, że zaczęło się dużo dobrego dziać, dla tego jesteśmy za absolutorium.

Pewności co do uzyskania absolutorium nie krył przed Sesją Rady Miasta sam prezydent Tomasz Budasz. – Rok ciężkiej pracy dziś będzie miał efekt w postaci udzielenia absolutorium. Do tej pory na Komisji Rewizyjnej oceniającej wykonanie budżetu, większość radnych była pozytywnie nastawiona, oczywiście oprócz opozycji, która jest zawsze negatywnie nastawiona dla zasady, bo kiedy mówią, że się wstrzymują to jest jednoznaczne że jest się przeciw. Nie tylko prezydentowi miasta, ale także rozwojowi miasta, całym inwestycjom infrastruktury które robimy dla naszych mieszkańców – mówi prezydent, który dodaje, że ta ocena jest także w pewnym stopniu wynikiem prac jego poprzednika Jacka Kowalskiego, który w większości budżet na rok 2015 konstruował. – Był to po raz pierwszy od 2000 roku budżet kiedy miasto nie zaciągnęło żadnego kredytu na bieżącą działalność, a wynik finansowy to nadwyżka w postaci 10 milionów złotych – nie kryje zadowolenia Tomasz Budasz.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.